Hotel Libenský **** — Lázně Poděbrady, a. s.

Hotel Libenský je historicky prvním lázeňským hotelem. Původně hotel ,U Krále Jiřího´´ byl vystavěn v roce 1912 podle plánů J. Justicha. Po roce 1924 byl hotel na podnět prof. Václava Libenského přestavěn v moderní léčebnou budovu pro katedru balneologie lékařské fakulty Karlovy univerzity.

V současné době je hotel využíván pro léčebné a relaxační pobyty je jedním z nejvyhledávanějších hotelů v Poděbradech. Je vyhledáván zejména pro svou výhodnou polohu uprostřed lázeňské kolonády, přímo naproti květinovým hodinám. Hotel umožňuje ideální propojení v celém spektru služeb, nabízí ubytování, stravování i procedury pod jednou střechou.

Ubytování

Účelně zařízené jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje a 3 apartmány poskytují klientům komfort. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou s vanou nebo sprchou, toaletou, lednicí a TV se satelitním příjmem (18 českých a 18 zahraničních programů - stará budova). Hotel se skládá ze dvou objektů - staré a nové budovy. Na staré budově jsou na pokojích i trezory. V pokoji naleznete kosmetický set obsahující sprchový gel a šampón. Samozřejmostí jsou ručníky a župany (pouze komerční klientela). Na apartmánech je k dispozici varná konvice. V celém objektu je zdarma Wi-Fi.

Důležité informace

Příjezd: Nástup na pobyt nejpozději v 13:00 hodin z důvodu možného načasování procedur

Odjezd: Pacienti do 9:00 hodin, komerční klienti do 10:00 hodin
Možnost odjezdu později pouze v případě volného pokoje. Žádost podat nejpozději 2. den po příjezdu na recepci. Poplatek je ve výši 1.000 Kč/den.

Recepce: 24 hodinový provoz, možnost telefonického budíčku, prodej reklamních předmětů a základních hygienických potřeb.

Platby: Recepce přijímá hotovost a platební karty (Master, Maestro, Visa, American Express, JCB a Dinners). Pokud není pobyt uhrazen předem, tak zaplaťte hotelový účet nejpozději v den odjezdu.

Vstupní karta: Slouží ke vstupu do hotelu (4 různé vstupy), ke vstupu do pokoje a zapnutí el. proudu na pokoji. Při odjezdu kartu odevzdat. Za ztrátu se platí poplatek ve výši 100 Kč.

Parkování: Přímo za hotelem je Centrální parkoviště, vjezd z ulice Lázeňská, parkovací karta k dispozici na recepci za vratnou zálohu ve výši 200 Kč.

Parkovné rok 2021 Kč/noc
pobyt 1 - 4 noci 80 Kč
pobyt 5 -13 nocí 60 Kč
pobyt 14 a více nocí 40 Kč
Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P zdarma

WIFI: Zdarma v celém objektu. Název sítě: libensky-hoste (heslo na vyžádání v recepci hotelu)

Bezbariérový přístup: Z ulice Lázeňská přes Balneo provoz.

Děti: Jsou v našem hotelu vítány v doprovodu alespoň jednoho rodiče. Dětem do 18 let žádné léčebné nebo relaxační procedury neprovádíme. Výjimkou je solná jeskyně.

Domácí zvířata: Na tomto hotelu neumožňujeme pobyt s domácím zvířetem. Pobyt je dovolen pouze v hotelu Zámeček. Pobyt s domácím zvířetem je nutné avizovat předem. Lázně Poděbrady a.s. si vyhrazují právo pobyt domácích zvířat odmítnout.

Balneoprovoz: Hotel má vlastní balneo provoz, některé procedury ale probíhají i v Hotelu Chariclea nebo Letních lázní.

Praní a čištění osobního prádla: Na objednávku u pokojských, host předá požadovaný textil či prádlo do připraveného pytle a pokojská zajistí do 24 hodin předání čistého textilu.

Transfer: Mezi hotely a léčebnami v rámci společnosti je zdarma, na autobusové a vlakové nádraží je za poplatek.

Minerální voda: Přímo ve foyer hotelu ústí pramen minerální uhličité vody, která má blahodárné účinky při léčbě nemocí srdce a oběhového ústrojí. Jedná se o přírodní, studenou, hypotonickou, slabě mineralizovanou kyselku hydrogenuhličitano-chlorido-sodnovápenatého typu. Poděbradka má velký obsah volného oxidu uhličitého, hydrogenuhličitanu a zvýšený obsah železa.

Sport: Cyklistické a in-line stezky, tenis, golf (recepce zajistí rezervace časů a místa), relaxační bazén, jezdectví, bowling, squash, nohejbal – pronájem kurtů, fitness a wellness. Pokud vlastníte své kolo, v objektu se nachází i prostor pro úschovu kol. Půjčovna se nachází v Hotelu Zimní lázně.

Tipy na výlety po okolí: Parník po Labi, ZOO Chleby, Polabské muzeum Přerov nad Labem, Botanicus Ostrá, Kutná Hora nebo Praha.

Kulturní a společenské akce: Akce pravidelně pořádáme. O konkrétních termínech budete informováni při příjezdu a dále na našich webových stránkách.

Kouření: Hotel je nekuřácký.

Pokoj

Přistýlka: Ano. U pobytu se hradí 50 % z ceny ubytování.

Trezor: K dispozici na pokojích pouze ve staré budově, ostatní hosté mohou využít k úschově cenných předmětů recepci.

Minibar: Každý pokoj je vybaven ledničkou, zboží ze seznamu z nabídkového lístku, nápojů je k dispozici k zakoupení na hotelové recepci.

Úklid: Běžný úklid probíhá každý den. Výměna ručníků se provádí každý třetí den pobytu. Výměna ložního prádla u pacientů se provádí po 14 dnech a u komerčních klientů po 7 dnech pobytu.

Klimatizace: Klimatizované jsou pouze společné prostory – restaurace, jídelna, kavárna a recepce. Pokoje klimatizovány nejsou, ale je možné si zapůjčit mechanický větrák.

Gastronomické služby

Na stravování mají hosté k dispozici restauraci (pro komerční klientelu), jídelnu (pro pacienty) a kavárnu.

V jídelně probíhá klasické léčebné stravování – vhodnou stravu – dietu v rámci léčebného pobytu určí při vstupní prohlídce pacienta lékař na základě povahy onemocnění a o pacienty se stará nutriční terapeut, se kterým je možné stravu kdykoliv prokonzultovat.

Snídaně se podává formou bufetu, obědy a večeře jsou výběrem ze třech hlavních chodů. U obědů je navíc polévka.

Jídelna (pacienti)
Snídaně: 07:00 - 8:00; 8:15 - 9.30
Obědy: 11:00 - 12:00; 12:15 - 13:30
Večeře: 17:00 - 18:00; 18:15 - 19:00

Restaurace (komerční klientela)
Snídaně se podává formou bufetu, obědy a večeře jsou výběrem z 3 -4 hlavních chodů. U obědů je navíc polévka.
Snídaně: 07:30 - 09:30
Obědy: 11:00 - 13:00
Večeře: 17:00 - 19:00
Poobědvat nebo povečeřet můžete samozřejmě i ze stálého jídelního lístku.

Kavárna: Otevírací doba denně 10:00–22:00 hodin. Ve stylové kavárně s terasou můžete ochutnat dorty od našich cukrářů, výborná moravská vína, míchané domácí limonády a také zmrzlinové poháry.

Rádi byste strávili v tomto hotelu delší dobu? Přijeďte k nám na některý z wellness pobytů a užijte si odpočinkový pobyt s procedurami v lázních.

Ceny ubytování (bez procedur) v roce 2021

Cena za pokoj na noc 2. 1. - 31. 3. 1. 4. - 31. 10 1. 11. - 19. 12. 20. 12. - 1. 1. 2022
Jednolůžkový 1 410 Kč 1 890 Kč 1 410 Kč 1 890 Kč
Dvoulůžkový 2 420 Kč 3 180 Kč 2 420Kč 3 180 Kč
Apartmán 2 920 Kč 3 680 Kč 2 920 Kč 3 680 Kč

V ceně je zahrnuta snídaně. Apartmán je pro 2 osoby.

Pobyty v tomto hotelu

Do tohoto hotelu se můžete dostat v jednom z následujících pobytových balíčků. Rádi vám také postavíme pobyt na míru. Pokud nemáte zájem o lázeňské procedury, můžete si v Poděbradech objednat pouze hotelové ubytování.

Kalendář akcí

Zdarma

Vycházka s Bílou paní

pá 23. 7. 21:00
Květinové hodiny
Zdarma

Vycházka s Bílou paní

pá 30. 7. 21:00
Květinové hodiny
Zdarma

Vycházka s Bílou paní

pá 6. 8. 21:00
Květinové hodiny
Zdarma

Vycházka s Bílou paní

pá 13. 8. 21:00
Květinové hodiny
Zdarma

Vycházka s Bílou paní

pá 20. 8. 21:00
Květinové hodiny

Kontakt

Hotel Libenský ****
Nám. T.G.M. 437/II
290 01 Poděbrady
Česká republika

Telefon: +420 325 606 333
Email: libensky@lazne-podebrady.cz
Telefon pro rezervaci pobytu: +420 325 606 500
Email pro rezervaci pobytu: info@lazne-podebrady.cz

Co je poblíž

Recenze

Jaká byla návštěva u nás?
Perfektní
64 %
Dobrá ale...
32 %
Špatná
4 %
80 % spokojenost, 1 851 hodnocení

Byla jsem se vším na výsost spokojená. Mimořádně oceňuji lékařskou péči a práci personálu při procedurách. Budu-li schopna, ráda bych příští rok přijela zase.

Jindřich V.
20. 7.

Nám se líbilo prostředí a velice vstřícní a ochotní lidé v recepci. Dovybavit hotelové pokoje klimatizací.

Dobrý spokojená

V lázních jsem byl poprvé a vcelku jsem byl spokojen. Poděbrady jsou velice pěkné a každý si zde mohl najít vyžití. Vše bylo v pořádku a já jsem velice spokojen.

Se vším jsem byla spokojená a zlepšit by se mělo moje zdraví a to se mi zatím moc nedaří i když se snažím. Tady je dobrá rada asi drahá. Vám přeji hodně spokojených kliíentů a dobré zdraví. Pěkný den, zsdravím

Hotely v Poděbradech

Léčebná centra

Máte dotaz?
Dotaz úspěšně odeslán. Brzy Vám odpovíme.