Pokoje

Hotel Libenský je naším nejlépe umístěným hotelem a naleznete zde vše pod jednou střechou. Hotel se nachází uprostřed lázeňského parku naproti proslulým květinovým hodinám. V každém pokoji se nachází koupelna s vlastním sociálním zařízením. V budově hotelu je výtah.

Procedury

Většina lázeňských procedur probíhá přímo v budově hotelu. Vyzkoušejte naše masáže, koupele, zábaly, solnou jeskyni a mnoho dalších procedur. Určitě vyzkoušejte naší Uhličitou koupel, kvůli které jezdí do našich lázní pacienti již více než 100 let. Kvůli omezené kapacitě doporučujeme si procedury zamluvit již před příjezdem.

Procedury
Skvělá poloha

Hotel je umístěn uprostřed lázeňského parku naproti květinovým hodinám. Užijte si procházky lázeňským parkem kolem fontán, poslechněte si kolonádní koncert nebo si jen tak sedněte na lavičku, zakousněte se do oplatky, ochutnejte Poděbradku a odpočívejte.

Lázeňský park
Kavárna Hodiny

Máte chuť na domácí dort, dobrou kávu a nebo si chcete zatančit a dát sklenku vína? V přízemí hotelu je Kavárna Hodiny s terasou a výhledem na květinové hodiny.

Kavárna Hodiny
Kultura

V Poděbradech se stále něco děje a to jak na kolonádě, tak v našich v objektech jako je Kavárna Hodiny, Galerie Ludvíka Kuby, Kongresový sál nebo Atrium Letní lázně, kam zveme největší hvězdy naší popmusic. Pořádáme pravidelné přednášky, taneční večery a spoustu menších kulturních akcí. Větší koncerty si můžete koupit i s výhodným wellness balíčkem.

Kulturní přehled
Přesně podle vašeho přání

Objednejte si balíček Šitá míra, kde si můžete vše nakonfigurovat dle vašeho přání. Zvolte délku pobytu, stravování a procedury které by se vám líbili. Budeme se snažit splnit každé vaše přání.

Pobyt šitý na míru
Pobytové balíčky

Chcete si nechat poradit s výběrem pobytu a zárověň ušetřit? Vyzkoušejte jeden z našich pobytových balíčků.

Pobyty v Hotelu Libenský
Léčebné pobyty na pojišťovnu

Naše lázně jsou proslavené heslem Na srdce jsou Poděbrady, ale naše léčebné pobyty zdaleka nepomáhají pouze při srdečních obtížích. Rádi byste přijeli za léčebnou péčí do Lázní Poděbrady? Přečtěte si snadný postup, jak zažádat, krok za krokem.

Co léčíme
Darujte zážitky

Poukaz na wellness pobyt s luxusním hotelu potěší každého. Pokud si nejste jisti výběrem, nechte výběr na obdarovaném a darujte poukaz na hodnotu.

Zakoupit poukaz
Základna pro výlety

Libenský je výbornou základnou pro objevování regionu. Zajděte si k soutoku Labe a Cidliny, dojeďte na kole k nymburským hradbám, projeďte se lodí po Labi, navštivte hrabalovo Kersko, Muzeum Lega, Muzeum filmových legend nebo skanzen v Přerově nad Labem. Nabízíme půjčovnu a úschovnu kol.

Tipy na výlet

Hotel Libenský je historicky prvním lázeňským hotelem. Původně hotel ,U Krále Jiřího´´ byl vystavěn v roce 1912 podle plánů J. Justicha. Po roce 1924 byl hotel na podnět prof. Václava Libenského přestavěn v moderní léčebnou budovu pro katedru balneologie lékařské fakulty Karlovy univerzity.

V současné době je hotel využíván pro léčebné a relaxační pobyty je jedním z nejvyhledávanějších hotelů v Poděbradech. Je vyhledáván zejména pro svou výhodnou polohu uprostřed lázeňské kolonády, přímo naproti květinovým hodinám. Hotel umožňuje ideální propojení v celém spektru služeb, nabízí ubytování, stravování i procedury pod jednou střechou.

Ubytování

Účelně zařízené jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje a 3 apartmány poskytují klientům komfort. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou s vanou nebo sprchou, toaletou, lednicí a TV se satelitním příjmem (18 českých a 18 zahraničních programů - stará budova). Hotel se skládá ze dvou objektů - staré a nové budovy. Na staré budově jsou na pokojích i trezory. V pokoji naleznete kosmetický set obsahující sprchový gel a šampón. Samozřejmostí jsou ručníky a župany (pouze komerční klientela). Na apartmánech je k dispozici varná konvice. V celém objektu je zdarma Wi-Fi.

Gastronomické služby

Na stravování mají hosté k dispozici restauraci (pro komerční klientelu), jídelnu (pro pacienty) a kavárnu.

V jídelně probíhá klasické léčebné stravování – vhodnou stravu – dietu v rámci léčebného pobytu určí při vstupní prohlídce pacienta lékař na základě povahy onemocnění a o pacienty se stará nutriční terapeut, se kterým je možné stravu kdykoliv prokonzultovat.

Snídaně se podává formou bufetu, obědy a večeře jsou výběrem ze třech hlavních chodů. U obědů je navíc polévka.

Jídelna (pacienti)

Provozní doba
Snídaně 7:00 - 08:00
Obědy 11:00 - 12:00
Večeře 17:00 - 18:00

Restaurace (komerční klientela)
Snídaně se podává formou bufetu, obědy a večeře jsou výběrem z 3 -4 hlavních chodů. U obědů je navíc polévka.

Provozní doba
Snídaně 7:30 - 09:30
Obědy 11:30 - 13:00
Večeře 17:00 - 19:00

Poobědvat nebo povečeřet můžete samozřejmě i ze stálého jídelního lístku.

Kavárna: Otevírací doba denně 10:00–22:00 hodin. Ve stylové kavárně s terasou můžete ochutnat dorty od našich cukrářů, výborná moravská vína, míchané domácí limonády a také zmrzlinové poháry.

Rádi byste strávili v tomto hotelu delší dobu? Přijeďte k nám na některý z wellness pobytů a užijte si odpočinkový pobyt s procedurami v lázních.

Historie

Lázeňský hotel Libenský tvoří od roku 1912 nepřehlédnutelnou součást poděbradského lázeňského středu, což je dáno nejen rozhlehlostí, ale především jeho postavením mezi ostatními lázeňskými objekty.

Hotel U krále Jiřího (dnešní Hotel Libenský)
Stavebník: A. Arsinjan
Architekt: Jiří Justich
Projekt: 1911
Realizace: 1912
Styl: secesní

Přímo proti průčelí bývalých Knížecích lázní z roku 1908, na křižovatce dvou hlavních lázeňských komunikací, byl postaven záhadným tureckým podnikatelem A. Arsinjanem podle plánů pražského architekta Jiřího Justicha. Byli to také většinou známí pražští hoteliéři, kteří si lázeňský hotel, nazvaný „U krále Jiřího", pronajímali a nabízeli ho svým hostům. Proto od samého počátku právě v tomto hotelu bývala ubytována většina významných osobností veřejného i kulturního života, které se do Poděbrad přijížděly léčit či tu hledaly jen odpočinek a osvěžení.

Tomu také odpovídal v začínajících lázních na malém městě nečekaný komfort. Už před pětadevadesáti lety bylo v hotelu 60 pokojů většinou s vlastními koupelnami, zdviž, domácí telefon, francouzská i dietní kuchyně, kavárna, vinárna a stinná zahrada s tanečním parketem. Nebylo divu, že si právě tento hotel vybrali ukrajinští emigranti, když hledali v naší zemi azyl po útěku před ruskou revolucí v roce 1917. V Poděbradech se Ukrajincům natolik zalíbilo, že si tu založili v roce 1921 vlastní vysokou školu – Hospodářskou akademii. V novém domově jim lázeňská společnost za tím účelem pronajala celý zámek a pro ubytování mnoha profesorů i studentů také lázeňský hotel „U krále Jiřího". Využívali ho skoro celý až do roku 1924. Pamětní deska z roku 2003 u zahradního vchodu připomíná, že tu také několik let žila i ukrajinská národní básnířka Olena Teliha.

Když v roce 1919 převzala celý lázeňský podnik od města jako bývalého majitele nově založená akciová společnost „Uhličité lázně a zřídla v Poděbradech", pozvali si čtyři místní lékaři, kteří také ordinovali ve zdejších lázních – dr. Bohumil Bouček, dr. Jakub Vondrovic, dr. František Eremiáš a dr. Otakar Rožánek, jako konciliáře známého pražského kardiologa prof. dr. Václava Libenského. Ti všichni totiž na základě svých praktických zkušeností s dosavadní lázeňskou terapií věděli, že nejblahodárněji účinkuje poděbradská minerálka při léčení nemocí srdce a oběhového ústrojí. Profesor Libenský rád jejich pozvání přijal. Když se totiž po promoci stal asistentem u známého profesora Thomayera, specializoval se na nemoci vnitřní, zejména na kardiologií (v roce 1916 byl jmenován řádným profesorem a přednostou polikliniky Univerzity Karlovy). Profesora Libenského Poděbrady tehdy zaujaly tak, že si otevřel svou ordinaci na Riegrově náměstí vedle penzionu Chodská dr. Vondrovice. Jeho klientelu tu tvořili hlavně pražští pacienti, které si sem zval k lázeňskému léčení.

Jako významná lékařská kapacita byl profesor Libenský záhy požádán o účast ve správní radě lázeňské společnosti, a tak se v roce 1924 stal jejím řádným členem. Už v jedné z prvních schůzí rady, které se mohl zúčastnit, zjistil, že lázeňská společnost uvažuje o koupi lázeňského hotelu „U krále Jiřího". Hned projevil iniciativu zřídit v něm ústav, který by využíval k léčení pacientů nejmodernějších vyšetřovacích a léčebných metod.

Lázeňská společnost skutečně hotel koupila a do jeho vybavení podle Libenského dispozic investovala všechny dostupné finanční prostředky. O dva roky později, 26. dubna 1926 byl Vyšetřovací a léčebný ústav slavnostně otevřen a jeho význam podpořen uspořádáním velkého mezinárodního kardiologického kongresu. Zakladatel ústavu, profesor Václav Libenský mohl tehdy jako jeho přednosta využít všech svých odborných znalostí, postavit zde léčbu na vědecký základ a dát tak nový směr poděbradskému lázeňství. Právě z té doby pochází i známý slogan „Na srdce jsou Poděbrady".

Autor textu: PhDr. Jana Hrabětová

Umění

Zobrazit další

Vybavení

Klimatizace
v restauraci a kavárně, možnosti zapůjčení větráku
Trezor
pouze na pokojích staré budovy a u recepce
Kavárna Hodiny
v budově hotelu
Bazén & wellness
180 m 9:00-21:00
Více o bazénu
Recepce
24 hodin
Lednička
na všech pokojích
Přistýlka
ano (na vyžádání), apartmány mají rozkládací gauč
Procedury
v objektu
Přehled procedur
Koupelna
v každém pokoji
Župan a ručníky
samoplátci zdarma na pokoji, pacienti župany na vyžádání

Služby

Úklid
denně
Restaurace O MASE
180 m
Více o restauraci
Restaurace Pasta & Risotto
50 m
Více o restauraci
Pétanque
800 m, za poplatek
Více
Skvělá dostupnost
autem, 50 km od Prahy
Autobus
550 m
Vlak
550 m
Letiště Václava Havla
70 km
Golf
2 km
Výletní loď
700 m
Cyklistika
úschovna v objektu půjčovna 200 m
Tipy na trasy
Minerální voda Poděbradka
v objektu
Ostatní prameny
Kultura
v Kavárně Hodiny v objektu, další 200 m
Přehled akcí
Jezero Poděbrady
1,1 km
Výlety
skvělá základna
Tipy na výlety
Lázeňská kolonáda
0 m

Důležité informace

Příjezd
samoplátci ve 13:00 (z důvodu možného načasování procedur) pacienti do 11:00
Odjezd
samoplátci v 10:00, pacienti v 9:00
WiFi
v celém objektu zdarma
Bezbariérový přístup
ano
Děti
vítány
Zvířata
zakázáno (možné pouze na 3* hotelech)
Parkování
za hotelem
Více
Kouření
zakázáno
Platební karty
přijímáme
Storno podmínky
Prohlédnout

Ceník ubytování v Hotelu Libenský

za pokoj a noc se snídaní

1. 5. – 31. 10. 1. 11. – 18. 12. 2. 1. 2023 – 31. 3. 2023 1. 4. 2023 – 31. 10. 2023 1. 11. 2023 – 19. 12. 2023
Jednolůžkový pokoj 2 050 Kč 1 540 Kč 1 540 Kč 1 950 Kč 1 540 Kč
Dvoulůžkový pokoj 3 400 Kč 2 580 Kč 2 580 Kč 3 400 Kč 2 580 Kč
Apartmán 3 900 Kč 3 080 Kč 3 080 Kč 3 900 Kč 3 080 Kč

Pobyty v Hotelu Libenský

Do tohoto hotelu se můžete dostat v jednom z následujících pobytových balíčků. Rádi vám také postavíme pobyt na míru. Pokud nemáte zájem o lázeňské procedury, můžete si v Poděbradech objednat pouze hotelové ubytování.

Zobrazit všechny pobyty v hotelu

Indikace léčené v tomto léčebném domě

Kontakt

Hotel Libenský ****
Nám. T.G.M. 437/II
290 01 Poděbrady
Česká republika

Telefon: +420 325 606 333
Email: libensky@lazne-podebrady.cz
Telefon pro rezervaci pobytu: +420 325 606 500
Email pro rezervaci pobytu: info@lazne-podebrady.cz

Co je poblíž

1 m

Kavárna Hodiny

Kavárna s nejkrásnějším výhledem
59 m

Letní lázně

uhličité koupele, parafínové zábaly a masáže
62 m

Restaurace Swiss

letní víkendové grilování
66 m

Kavárna Viola

Kavárna s vynikající kávou a dorty
69 m

Atrium Letní lázně

Letní lázeňská scéna
159 m

Centrální parkoviště

Zaparkujte přímo u kolonády
189 m

Hotel Libuše ***

nejlevnější hotel přímo na kolonádě
206 m

Lázeňský park v Poděbradech

nejkrásnější středočeský park
898 m

Poděbradské jezero

Vyměňte Středozemí za Polabí

Ověřené recenze Hotelu Libenský

97,2 % spokojenost

Vaše spokojenost s pobytem je pro nás prioritou. Proto všem klientům Hotelu Libenský posíláme žádost o recenzi.

Za poslední rok nám odpovědělo 610 klientů a pouze 16 z nich označilo pobyt u nás jako špatný.

Přečtěte si recenze:

K. J. M. (58 let, Česká Skalice)

+ čisto, dobré jídlo, vše !po ruce" - klimatizace( západní okna se musí celý den v létě stínit)

Zobrazit pokračování…

+ čisto, dobré jídlo, vše !po ruce" - klimatizace( západní okna se musí celý den v létě stínit)

13. srpna 2022

nemám žádné připomínky

Zobrazit pokračování…

nemám žádné připomínky

13. srpna 2022
M. E. (81 let, Semily)

Všechno bylo výborné.Krásný pokoj, ochota recepčních, dobré jídlo. Rádi se k Vám opět vrátíme.

Zobrazit pokračování…

Všechno bylo výborné.Krásný pokoj, ochota recepčních, dobré jídlo. Rádi se k Vám opět vrátíme.

13. srpna 2022

Přístup veškerého personálu k pacientům,ubytování.

Zobrazit pokračování…

Přístup veškerého personálu k pacientům,ubytování.

11. srpna 2022

Dobrý den,pobyt u vás byl pěkný,jídlo dobré a procedury včetně personálu perfektní.Děkujeme Papež a Grižáková.

Zobrazit pokračování…

Dobrý den,pobyt u vás byl pěkný,jídlo dobré a procedury včetně personálu perfektní.Děkujeme Papež a Grižáková.

10. srpna 2022
Další recenze...

Další hotely v Poděbradech

Další léčebná centra

Máte dotaz?
Dotaz úspěšně odeslán. Brzy Vám odpovíme.