Podívejte se na 23 důvodů proč v létě přijet do Poděbrad a do našich lázní.

Novinky na léto 2023

Po loňském úspěšném ročníku pokračuje kulturní Léto v Poděbradech. V prostoru Atria Letních lázní vám nově nabídneme větší pódium, těšit se můžete na akce:

Všechny kulturní akce poskytujeme i s víkendovým nebo týdenním pobytem, prohlédněte si naše pobyty s kulturními a společenskými akcemi. V provozu je také naše Galerie Ludvíka Kuby, kde probíhá zajímavá výstava obrazů Ludvíka Kuby (15.4.-30.7.) a poté výstava obrazů Marie Blabolilové (5.8. - 29.10.).

Kromě pobytů s kulturou nabízíme již tradičně oblíbený cvičební pobyt s Hankou Kynychovou, opět s volným vstupem do bazénu a wellness zóny hotelu Chariclea.

Také máme otevřenou italskou restauraci Ristorante Pasta Risotto. Otevřena je také oblíbená kavárna Viola, Hodiny nebo Modrý salonek. Nemůžeme se dočkat, až vás uvidíme na zahrádkách.

1) Hotel & spa Chariclea

Vyzkoušejte skvělý Hotel & spa Chariclea****. Kromě bazénu a wellness zóny se můžete těšit na novou restauraci „O MASE“ s krásným výhledem do lázeňského parku. O pobyty v tomto hotelu je velký zájem, určitě doporučujeme brzkou rezervaci, ať si rezervujete termín dle svých představ.

2) Bazén & wellness zóna Chariclea

Součástí nového hotelového komplexu Chariclea je krásný a moderní bazén & spa, kde naleznete 20m plavecký bazén, vířivku, masážní bazén, Kneippův chodník, finskou a parní saunou včetně ochlazovny.

3) Poděbradská kolonáda

Nádherná lázeňská kolonáda je pýchou Poděbrad. Květinové hodiny, odbíjející trpaslík, funkcionalistická Libenského kolonáda, rozkvetlé záhony, lehký oběd, káva, zmrzlina… Ani po několika dnech se vám procházky po kolonádě neomrzí. Většina našich hotelů se nachází přímo zde, takže budete přímo v centru dění.

4) Květinové hodiny

Kolonáda plná barevných kvítků přímo vybízí k procházkám po kolonádě a člověk neví, kam se dívat dříve. A proslulé květinové hodiny? Není snad návštěvníka, který by se u hodin nevyfotil.

5) Naše hotely

Provozujeme nejkrásnější hotely v Poděbradech. Chcete vyzkoušet nový hotel Chariclea? Nebo chcete bydlet v centrálním hotelu Libenský nebo v propojeném hotelu Zimní lázně? Dáte přednost krásnému funkcionalistickému Hotelu Bellevue Tlapák přímo na kolonádě nebo máte raději klidnou atmosféru u Labe v Hotelu Zámeček? Nejvýhodněji a přitom stále přímo na kolonádě můžete být ubytováni v Hotelu Libuše. Po operaci srdce se o vás postaráme v Hotelu G-REX. Po operacích velkých kloubů vám pomůžeme v Rehabilitačním centru Máj a pro děti máme Dětskou léčebnu Dr. Filipa, kde léčíme dětskou obezitu, kardiovaskulární a pohybový systém, stavy po léčbě onkologických onemocnění a pooperační a poúrazové stavy.

6) Skvělé výlety

Výletní loď Král Jiří, loď Blanice, Muzeum LEGA nebo filmových legend, vyhlídkový vláček, Labyrint na Zámku Loučeň, Vodní svět Kolín, Kutná Hora, Park Mirakulum, ZOO Chleby, Botanicus Ostrá, Přerovský skanzen, Nymburské hradby… Více zde.

…Poděbrady a okolí nabízí desítky letních zážitků pro každého. Navíc s naší klubovou kartou získáte zajímavé slevy nejen u nás, ale i u našich partnerů.

7) Zábava i pro děti

Naše lázně jsou vhodné i pro dovolenou s dětmi. Zajistíme vám přistýlky, židličky nebo ohřejeme přesnídávky. V létě si děti mohou užívat fontány v parku. Určitě budou nadšené z několika dětských hřišť, Poděbradského jezera, vyhlídkového vláčku, výletních lodí po Labi, Muzea LEGA, Muzea filmových legend a spousty atraktivních cílů pro výlety v okolí (Park Mirakulum, Kersko, bludiště v Zámku Loučeň nebo skanzen v Přerově nad Labem).

Rodinám s dětmi doporučujeme zejména Hotel Bellevue Tlapák nebo Hotel Chariclea.

8) Skvělá gastronomie

Letošní léto pro vás chystáme spoustu gastronomických novinek. Všechny naše kavárny (Viola, Hodiny a Modrý Salonek) mají zahrádky. Nezapomeňte navštívit italskou restauraci Ristorante Pasta & Risotto v hotelu Bellevue Tlapák. Skvělý gastro zážitek zažijete v nové restauraci O MASE, kterou rozhodně doporučujeme. Těšíme se, jak vám u nás bude chutnat.

9) Jezero

Poděbrady se pyšní krásným jezerem s písčitou pláží kousek od centra. Koupání, minigolf, volejbal, paddleboard, rybaření, plážové bary a dokonce i nudapláž. Vaše oblíbené plážové aktivity si můžete letos užít i v Poděbradech.

10) Perfektní dostupnost

Poděbrady mají ze všech českých lázeňských míst nejlepší dostupnost. Leží přímo na vlakové lince mezi Prahou a Kolínem. Autem se k nám z Prahy dostanete po dálnici D11 do hodiny.

11) Kolo, nordic walking, golf, pétanque…

Díky své rovinaté poloze jsou Poděbrady rájem cyklistů. Velmi oblíbené jsou výlety po cyklostezce nejen podél Labe. Můžete dojet na soutok Labe s Cidlinou, na hradiště Slavníkovců v Libici nebo se podívat na středověké hradby v Nymburce. Kolo vám zapůjčíme v hotelu Libenský nebo Zámeček. Vaše kolo také můžeme uschovat.

Kromě kola vám rádi půjčíme i hůlky na nordic walking nebo koule na pétanque. V Poděbradech je také vyhlášené golfové hřiště.

12) Ochutnejte Poděbradku

Neváhej, neváhej, Poděbradku ochutnej. Přírodní minerální voda vytéká z několika pramenů na kolonádě, ale můžete ji ochutnat i přímo v našich hotelech Libenský, Zámeček, Bellevue Tlapák nebo před vstupem do Atria Letních lázní.

13) Vyzkoušejte Uhličitou koupel v Poděbradce

Uhličitá koupel je naše hlavní léčebná procedura. Najdete ji ve většině našich pobytů. Na 15 minut se ponoříte do teplé minerální vody s velkým množstvím oxidu uhličitého, který vám doslova rozproudí krev. Uhličitá koupel je účinnou léčebnou procedurou zejména pro osoby s kardiovaskulárními problémy. Nicméně je to velmi příjemný relaxační zážitek pro každého, zvláště v našich moderně zrekonstruovaných Letních lázních.

14) Masáže, koupele, zábaly…

Kromě uhličité koupele nabízíme i další klasické wellness procedury - masáže, koupele nebo zábaly. Koukněte se na naše zvýhodněné balíčkové pobyty nebo si sestavte pobyt přímo na míru.

15) Nejen na srdce

Poděbrady jsou vyhlášené sloganem Na srdce jsou Poděbrady. Zaměřujeme se také na děti, provozujeme Dětskou léčebnu Dr. Filipa zaměřenou na obezitu nebo Léčebné centrum Máj pro klienty s pohybovými problémy. Stále více lidí k nám ale jezdí na wellness a rekondiční pobyty.

16) Kultura

Poděbrady jsou městem, kde to žije a i letošní léto bude ve znamení kultury. V letních měsících se tu konají různé festivaly, slavnosti, koncerty nebo divadelní akce pod širým nebem. Těšit se můžete na útulné prostory Atria Letních lázní. Pokračovat budou také výstavy v Galerii Ludvíka Kuby. Chystáme koncerty, talk-show, divadelní představení, taneční večery nebo zábavné pořady. Přehled akcí naleznete zde.

17) Výhodná cena s naší klubovou kartou

Staňte se členem našeho klubu a získáte zajímavé slevy nejen na naše služby, ale i na atrakce v Poděbradech a okolí. Získáte ji v našich recepcích nebo registrací online. Členové klubu mají zaručeny nejnižší ceny našich pobytů a procedur, získají také slevy v našich restauracích, kavárnách a u našich partnerů.

18) Lázeňské oplatky

Ochutnejte naše křehké tradiční lázeňské oplatky, které jsou nejen oblíbeným dárkem z cest, ale také jsou skvělé ke kávě nebo čaji. Přijeďte ochutnat ty naše. Zakoupíte je v našich hotelových recepcích ve dvou příchutích, oříšková a čokoládová.

19) Dárkový poukaz

Lázeňský pobyt můžete věnovat svým blízkým jako dárek. Můžete věnovat dárkový poukaz na konkrétní termín, ale i bez konkrétního termínu pobytu. Pokud spěcháte, můžete během chvilky objednat dárkový poukaz na hodnotu a zaplatit platební kartou.

20) Historie

Už Vlasta Burian jako Hrdinný kapitán Korkorán žádal koupele v Poděbradech. Nejprve dostal „6 lístků do žižkovskejch lázní a ještě na čtvrtek, když jsou tam ženský, a to ho tam nepustili“.

Nakonec se ale do Lázní Poděbrady dostal, stejně jako statisíce slavných i obyčejných hostů. Lázně Poděbrady byly založeny v roce 1908 a jejich historie je pozoruhodná.

21) Zdraví a bezpečnost

Jako lázeňské zařízení musíme splňovat přísná hygienická nařízení. Přečtěte si o našich bezpečnostních a hygienických opatřeních.

22) Spolehlivost

Jsme stabilní (ocenění Czech Stability Award 2017) akciová společnost se 114 letou historií, nejsme cestovní kancelář, ale přímý poskytovatel ubytovacích, stravovacích, wellness a léčebných služeb. Při objednávce přímo u nás máte 100 % jistotu, že u nás o své peníze nepřijdete, ani kdyby se epidemiologická situace zhoršila.

23) Pobyty pro každého

Těšíme se na vás v Poděbradech, zkuste objednat některý z našich pobytů zde. Pokud si chcete pobyt poskládat sami, můžete přijet na Pobyt šitý na míru.

Zábava

Kulturní akce

Galerie

Zajímavá místa

Výlety

Poděbradka

Město Poděbrady

Dějiny lázní

Významní hosté

Sportovní aktivity

Pro cyklisty

Křeslo pro hosta

Den srdce

Léto

Tipy na dárky

Lázeňská univerzita

Taneční večery

Zábava
Máte dotaz?
Dotaz úspěšně odeslán. Brzy Vám odpovíme.