Provoz Ortopedického rehabilitačního centra Máj byl zahájen v roce 2013. Ve spolupráci s renomovanou Ortopedicko-traumatologickou klinikou Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze je zajištěno odpovídající personální a technické vybavení k poskytování kvalitní léčebně-rehabilitační péče.

Při poskytování této specializované péče jsou využity také mnohaleté zkušenosti z Programu časných rehabilitací po kardiochirurgických operacích.
Příjem pacientů je realizován přímým překladem z ortopedických pracovišť a je v režimu komplexní lázeňské léčby, tzn. že je plně hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Důležité informace

Pokoj

Pokoje jsou standardně vybaveny WC a koupelnou. Možnost přistýlky. Na pokojích není k dispozici trezor, minibar ani klimatizace.
Nejedná se o hotelové ubytování. Rehabilitační centrum Máj je zdravotnické zařízení (interiér a vybavení je tomu přizpůsoben, např. koberce jsou nahrazeny omyvatelnými povrchy, jak na pokojích, tak společných prostorách).

Program časné pooperační lázeňské rehabilitace v Poděbradech

V našem lázeňském zařízení se specializujeme na rehabilitaci po operacích pohybového aparátu. Jedná se zejména o pacienty, kterým byla voperována umělá kloubní náhrada (kyčelní, kolenní nebo jiná).
Pro optimální efekt operace je velmi důležitá následné rehabilitace, která musí bezprostředně navazovat na operační výkon. První fáze pooperační rehabilitace je zahájeno během pobytu na lůžkovém ortopedickém oddělení. Je však velmi důležité, aby tato rehabilitace bez přerušení pokračovala dále a to nejlépe formou tzv. časné komplexní lázeňské léčby přímým překladem z lůžka na lůžko.
Naším cílem je bezbolestná funkce kloubu, minimalizace handicapu, urychlení návratu pacienta do běžného života a pracovního procesu.

Pro usnadnění Vašeho příjezdu a pobytu jsme připravili následující informace a pokyny:
• Naše pracovnice vyřídí veškeré potřebné administrativní kroky s Vaší zdravotní pojišťovnou, tudíž se nemusíte o nic starat.
• Dle vyhodnocení pooperačního zdravotního stavu bude upřesněn datum přímého překladu z ortopedického oddělení, obvykle to je týden po operaci. Časná pooperační rehabilitace pacientů po kloubních náhradách překladem z lůžka na lůžko v těsné spolupráci s ortopedickými klinikami má největší efekt.
• Komplexní léčba pojišťovnou plně hrazené rehabilitační pobyty trvající 28 dní s možností prodloužení pobytu. Klient je po celou dobu léčby v pracovní neschopnosti.
• Nástup u indikace VII/10 – TEP kolen a kyčlí do 3 měsíců po operaci, VII/11 nejpozději do 6 měsíců po úrazu nebo po operaci, v případě pooperačních komplikací do 12 měsíců po operaci.
• Klienti mají zajištěno ubytování, stravování, léčebné procedury pod jednou střechou
v bezbariérovém prostředí v Rehabilitačního centra Máj.
• Klienti mají zajištěnou stálou lékařskou i sesterskou péči. Rehabilitační léčbu zajišťuje tým kvalifikovaných pracovníků/lékařů, zdravotních sester, fyzioterapeutů, pracovníků balneoprovozu a ošetřovatelů, vyškolených v pooperační rehabilitaci na klinickém pracovišti.
• Individuální rehabilitační plán je přizpůsobený celkovému zdravotnímu stavu, kondici
pacienta s akceptováním doporučení operatéra.
• Ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích kategorie *** se sprchou, WC, TV a lednicí.
• Celodenní stravování s obsluhou v jídelně, první dny rehabilitační pobytu možnost donášky jídla na pokoj. Dieta odpovídající předpisu lékaře.

Ubytování pro doprovod

Plnohodnotné lůžko

Strava pro doprovod:

Přistýlky na jednolůžkovém pokoji

Vezměte si s sebou

Objednávky telefonicky na čísle :

(Po-Pá) 7:00 - 15:30

Bc. Eva Koubová
Obchodní referent
Telefon: +420 325 606 525
Email: koubova@lazne-podebrady.cz

Eva Bonková
Referentka ubytovací kanceláře
Telefon: +420 325 606 507
Email: bonkova@lazne-podebrady.cz

Pobyty v tomto hotelu

Do tohoto hotelu se můžete dostat v jednom z následujících pobytových balíčků. Rádi vám také postavíme pobyt na míru. Pokud nemáte zájem o lázeňské procedury, můžete si v Poděbradech objednat pouze hotelové ubytování.

Kontakt

Rehabilitační centrum Máj
9.května 604/II
290 01 Poděbrady
Česká republika

Telefon: +420 325 612 740
Telefon pro rezervaci pobytu: +420 325 606 500
Email pro rezervaci pobytu: info@lazne-podebrady.cz

Co je poblíž

Recenze

Jaká byla návštěva u nás?
Perfektní
68 %
Dobrá ale...
28 %
Špatná
4 %
82 % spokojenost, 104 hodnocení

Velmi hodnotím skvělý a citlivý přístup personálu k nám starším při procedurách, všechno bylo velmi dobře organizované a termíny dodržované. Skvělý přístup vrchní sestry, reagovala velmi vstřícně na jakýkoliv dotaz. Prostředí bylo klidné a milé. Strava a obsluha byla vynikající, možnost vybrat si…

Zobrazit vše

Velmi hodnotím skvělý a citlivý přístup personálu k nám starším při procedurách, všechno bylo velmi dobře organizované a termíny dodržované. Skvělý přístup vrchní sestry, reagovala velmi vstřícně na jakýkoliv dotaz. Prostředí bylo klidné a milé. Strava a obsluha byla vynikající, možnost vybrat si z více jídel, obsluha v jídelně skvělá zvláště v pomoci těm, kteří potřebovali k pohybu berle. Chybělo kulturní vyžití v odpoledních hodinách ale to nebylo možné díky opatřením při pandemii, takže to nelze dávat za chybu lázním. Velmi hodnotím přístup administrativy, která zajistila převedení poukazu z Teplic. Děkuji za péči.

chyběly mi kulturní doprovodné akce :( Vím , že covid, ale byl jsem v době, kdy jsem byl očkován a také testován. Ostatně testováni byli všichni . Škoda. Jinak za procedury děkuji, byly a jsou mi přínosem.

Zobrazit vše

chyběly mi kulturní doprovodné akce :( Vím , že covid, ale byl jsem v době, kdy jsem byl očkován a také testován. Ostatně testováni byli všichni . Škoda. Jinak za procedury děkuji, byly a jsou mi přínosem.

V lázních jsem byla společně s dcerou, kde se o nás starali opravdoví profesionálové. Lékař, sestřičky, rehabilitační pracovníci, personál v kuchyni i pokojské , všichni byli velmi vstřícní a milí. Zvlášť bych chtěla pochválit perfektní péči Mgr. Lukáše Molnára.

Zobrazit vše

V lázních jsem byla společně s dcerou, kde se o nás starali opravdoví profesionálové. Lékař, sestřičky, rehabilitační pracovníci, personál v kuchyni i pokojské , všichni byli velmi vstřícní a milí. Zvlášť bych chtěla pochválit perfektní péči Mgr. Lukáše Molnára.

líbilo se vše, ale bylo to dlouhé stačili by 3 týdny

Zobrazit vše

líbilo se vše, ale bylo to dlouhé stačili by 3 týdny

Máte dotaz?
Dotaz úspěšně odeslán. Brzy Vám odpovíme.