Pokoje

Hotel Chariclea nabízí komfortní, prostorné a klimatizované pokoje s krásnými koupelnami z mramoru. Celý hotel byl navržen architektem Petrem Hákem, držitelem ocenění Czech Grand Design. Hotel nabízí bezbariérový přístup a děti jsou vítány.

Bazén & wellness

Naší největsí chloubou je luxusní wellness s 20m nerezovým bazénem, vířivkou, relaxačním bazénem, Kneippovým chodníkem a parní a finskou saunou. Jako klienti Hotelu Chariclea budete mít v rámci svého pobytu neomezený vstup.

Bazén & wellness Chariclea
Restaurace O MASE

V této krásné restauraci s otevřenou kuchyní, zahrádkou a výhledem do parku budete snídat, obědvat i večeřet. Také si můžete objednat z menu naše masové speciality. Vegetariáni i klienti s jinými speciáními stravovacími potřebami jsou vítáni.

Restaurace O MASE
Procedury

Nestačí vám wellness a bazén a chtěli byste vyzkoušet klasické lázeňské procedury. V komplexu Chariclea nabízíme většinu našich procedur – masáže, koupele, zábaly… Určitě vyzkoušejte naší Uhličitou koupel, kvůli které jezdí do našich lázní pacienti již více než 100 let. Kvůli omezené kapacitě doporučujeme si procedury zamluvit již před příjezdem.

Procedury
Skvělá poloha

V hotelu Chariclea budete bydlet přímo uprostřed krásného vyhlášeného poděbradského lázeňského parku. Prozkoumejte slavné květinové hodiny, dejte si večerní procházku kolem fontán, poslechněte si kolonádní koncert nebo si jen tak sedněte na lavičku a odpočívejte.

Lázeňský park
Kavárna

Máte chuť na domácí dort nebo dobrou kávu? Součástí komplexu Chariclea je Kavárna Viola s krásnou prvorepublikovou atmosférou.

Kavárna Viola
Kultura

V Poděbradech se stále něco děje. Součástí komplexu Chariclea je Galerie Ludvíka Kuby. Do Atria Letní lázně zveme největší hvězdy naší popmusic. Pořádáme pravidelné přednášky, taneční večery a spoustu menších kulturních akcí. Větší koncerty si můžete koupit i s výhodným wellness balíčkem.

Kulturní přehled
Přesně podle vašeho přání

Objednejte si balíček Šitá míra, kde si můžete vše nakonfigurovat dle vašeho přání. Zvolte délku pobytu, stravování a procedury které by se vám líbili. Budeme se snažit splnit každé vaše přání.

Pobyt šitý na míru
Pobytové balíčky

Chcete si nechat poradit s výběrem pobytu a zárověň ušetřit? Vyzkoušejte jeden z našich pobytových balíčků.

Pobyty v Hotelu Chariclea
Darujte zážitky

Poukaz na wellness pobyt s luxusním hotelu potěší každého. Pokud si nejste jisti výběrem, nechte výběr na obdarovaném a darujte poukaz na hodnotu.

Zakoupit poukaz
Základna pro výlety

Chariclea je výbornou základnou pro objevování regionu. Zajděte si k soutoku Labe a Cidliny, dojeďte na kole k nymburským hradbám, projeďte se lodí po Labi, navštivte hrabalovo Kersko, Muzeum Lega, Muzeum filmových legend nebo skanzen v Přerově nad Labem. Nabízíme půjčovnu a úschovnu kol.

Tipy na výlet

4* lázeňský komplex se čtyřmi nadzemními podlažími a 84 lůžky (dvoulůžkové pokoje a apartmány) od jara 2022. Vše zde naleznete pod jednou střechou - kromě luxusního ubytování v dvoulůžkových pokojích a 6 apartmánech, skvělourestauraci O MASE s terasou a výhledu do lázeňského parku, ohromí klienty bazén s wellness zónou
Předností je hotelu je také unikátní výhled na kulturní scénu. Tu budete mít z hotelové restaurace a části pokojů jako na dlani. 
Ve všech prostorách hotelu byly použity funkční a kvalitní materiály. Hlavním záměrem rekonstrukce bylo umožnit co nejkvalitnější odpočinek a nezapomenutelný zážitek. Prostory jsou plné barevných kontrastů a her se světlem, které prostory opticky zvětšují a umocňují relaxační atmosféru. Nad bazénem se vznáší hvězdné nebe. O návrhy rekonstrukce se postaral architekt Petr Hák se svým týmem.

Ubytování

Moderně zařízené dvoulůžkové pokoje a 6 apartmánů. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou se sprchovým koutem, toaletou, lednicí a TV. Samozřejmostí jsou ručníky, župany a pantofle.

Historie Hotelu Chariclea

Původně Centrální lázně byly v roce 2020 přestavěny na Hotel Chariclea s balneo a wellness centrem.

Jak vznikl název hotelu?
Málokdo by asi tipl, že pojmenování hotelu, který rozšířil v roce 2022 portfólio ubytování a služeb, vzniklo na základě soutěže. Vybrat ze 443 došlých tipů ten nejlepší nebylo jednoduché. Lázeňský hotel na kolonádě potřebuje jméno unikátní, zvučné a noblesní. Několik soutěžících navrhlo jméno Chariclea. Kněžna Chariclea Hohenlohe-Schillingsfürst, aristokratka a štědrá poděbradská mecenáška, byla manželkou knížete Filipa Arnošta, zakladatele poděbradských lázní. I jeden z pramenů Poděbradky nese její jméno. Chariclea je název půvabný, pro lázeňský hotel mimořádně vhodný a tak se stal názvem vítězným. Soutěžící, který název Chariclea zaslal jako první, získal atraktivní odměnu.

Centrální lázně
Stavebník: Československé lázně a zřídla
Architekt: Státní ústav pro projektování zdravotnické výstavby – Zdravoprojekt, Praha
Stavitel: Průmstav, n. p., Praha
Projekt: 1980

Historie lázní
Poslední soukromý majitel poděbradského panství byl Filip Arnošt Hohenlohe ze Schillingsfürstu a právě on pozval do Poděbrad proutkaře barona Karla Bülowa z Bothkampu, který určil místo budoucího minerálního pramene. Kníže nechal na svůj náklad postavit na panských pozemcích malé „Knížecí lázně“. Jeho manželkou byla kněžna Chariclea Hohenlohe. Podle ní je nazván nový hotel, jehož součástí je dále popisovaný wellness provoz.

Kdo byla kněžna Chariclea Hohenlohe?
Aristokratka Chariclea se narodila se v Paříži,v knížecí rodině Ypsilanti roku 1863. Její matka Helena byla dcerou barona Šimona Siny a vnučka prvního soukromého poděbradského pána Jiřího Siny. Zdědila Poděbrady v roce 1886 a předala je dál svým čtyřem dětem. Nejstarší Chariclea se už v roce 1882 provdala za tehdy ještě prince Filipa Arnošta, syna bavorského kancléře Ludvíka Hohenlohe a Marie rozené kněžny Witgensteinové. Do tohoto manželství přinesla čtvrtinu poděbradského panství věnem.
Když Filip Arnošt, jemuž tento kraj hodně připomínal rodný Schillingsfürst, zjistil, jak ideální podmínky jsou tu pro jeho loveckou vášeň, neváhal se do Poděbrad přestěhovat a pečovat o manželčin statek. Brzy se tu cítil jako doma a když po smrti své matky v roce 1903 sám získal značné jmění, vyplatil ostatní tři spoluvlastníky a s Charicleou zůstali jedinými pány Poděbrad, každý jednou polovinou.
O velké zbožnosti Oba manželé byli velmi zbožní a vynikali dobročinností. Po celou dobu poděbradského pobytu kněžna věrně provázela svého manžela a podporovala ho v jeho dobrých úmyslech, ale na podzim 1911 těžce onemocněla a opustila Poděbrady, tentokrát už navždy. Přes všemožnou lékařskou péči zemřela v Mnichově 22. června 1912. Byla pohřbena podle řeckého ritu v Schillingsfürstu. Kníže, byť se ještě jednou na krátko oženil, těžce nesl ztrátu milované manželky a následoval ji 25. prosince 1916.
Na kněžnu Charicleu vděčně vzpomíná i poděbradské muzeum. Do jeho začátků totiž věnovala mimo jiné také svůj krásný velký portrét v životní velikosti, olej, namalovaný poděbradským rodákem Ludvíkem Kubou v roce 1904.

Zobrazit další

Vybavení

Klimatizace
v celém objektu
Trezor
na všech pokojích
Bazén & wellness
v objektu 9:00-21:00
Recepce
24 hodin
Lednička
na všech pokojích
Přistýlka
ne (apartmány mají rozkládací gauč)
Čipové hodinky
ke vstupu do pokoje a bazénu & wellness
Restaurace O MASE
v objektu (snídaně 7:30-9:30, oběd 11:00-14:00, večeře 17:00-20:00)
Procedury
v objektu
Přehled procedur
Koupelna
v každém pokoji
Župan, ručníky a pantofle
zdarma na každém pokoji

Služby

Kavárna Viola
100 m
Úklid
denně
Restaurace Pasta & Risotto
180 m
Více o restauraci
Pétanque
700 m, za poplatek
Více
Skvělá dostupnost
autem, 50 km od Prahy
Autobus
700 m
Vlak
700 m
Letiště Václava Havla
70 km
Golf
2 km
Výletní loď
600 m
Cyklistika
úschovna v objektu půjčovna 500 m
Tipy na trasy
Minerální voda Poděbradka
v objektu
Ostatní prameny
Kultura
200 m
Přehled akcí
Jezero Poděbrady
1 km
Výlety
skvělá základna
Tipy na výlety
Lázeňská kolonáda
0 m

Důležité informace

Příjezd
13:00 (z důvodu možného načasování procedur)
Odjezd
10:00
WiFi
v celém objektu zdarma
Bezbariérový přístup
ano
Děti
vítány
Zvířata
zakázáno (možné pouze na 3* hotelech)
Parkování
200 m
Více
Kouření
zakázáno
Platební karty
přijímáme
Storno podmínky
Prohlédnout

Ceník ubytování v Hotelu & Spa Chariclea

za pokoj a noc se snídaní, v ceně je i bezplatný vstup do bazénu a wellness Chariclea

1. 5. – 31. 10. 1. 11. – 18. 12. 2. 1. 2023 – 31. 3. 2023 1. 4. 2023 – 31. 10. 2023 1. 11. 2023 – 19. 12. 2023
Jednolůžkový pokoj 3 360 Kč 2 630 Kč 2 630 Kč 3 260 Kč 2 630 Kč
Dvoulůžkový pokoj 6 020 Kč 4 760 Kč 4 760 Kč 6 020 Kč 4 760 Kč
Apartmán 7 020 Kč 5 760 Kč 5 760 Kč 7 020 Kč 5 760 Kč

Pobyty v Hotelu & Spa Chariclea

Do tohoto hotelu se můžete dostat v jednom z následujících pobytových balíčků. Rádi vám také postavíme pobyt na míru. Pokud nemáte zájem o lázeňské procedury, můžete si v Poděbradech objednat pouze hotelové ubytování.

Zobrazit všechny pobyty v hotelu

Kontakt

Hotel & Spa Chariclea ****
Lázeňská 363/5 (přístup autem z ulice Libušina)
290 01 Poděbrady
Česká republika

Telefon: +420 325 606 999
Email: chariclea@lazne-podebrady.cz
Telefon pro rezervaci pobytu: +420 325 606 500
Email pro rezervaci pobytu: info@lazne-podebrady.cz

Akční ceny v Hotelu & Spa Chariclea

🌖 Nabídka měsíce 🌖
Sleva 25 % na pobyt Hotelové ubytování v Hotelu & Spa Chariclea v termínu nástupu od 1. srpna do 31. srpna.
Při objednávce do 31. 8. 2022
Objednat
💝 Nabídka pro věrné klienty 💝
Sleva 33 % pro držitele klubových karet na pobyt Hotelové ubytování v Hotelu & Spa Chariclea v termínu nástupu od 1. srpna do 31. srpna.
Při objednávce do 31. 8. 2022
Objednat

Co je poblíž

55 m

Atrium Letní lázně

Letní lázeňská scéna
69 m

Letní lázně

uhličité koupele, parafínové zábaly a masáže
70 m

Kavárna Viola

Kavárna s vynikající kávou a dorty
89 m

Hotel Libuše ***

nejlevnější hotel přímo na kolonádě
112 m

Centrální parkoviště

Zaparkujte přímo u kolonády
117 m

Restaurace Swiss

letní víkendové grilování
124 m

Kavárna Hodiny

Kavárna s nejkrásnějším výhledem
131 m

Lázeňský park v Poděbradech

nejkrásnější středočeský park
778 m

Poděbradské jezero

Vyměňte Středozemí za Polabí

Ověřené recenze Hotelu & Spa Chariclea

98,8 % spokojenost

Vaše spokojenost s pobytem je pro nás prioritou. Proto všem klientům Hotelu & Spa Chariclea posíláme žádost o recenzi.

Za poslední rok nám odpovědělo 170 klientů a pouze 2 z nich označili pobyt u nás jako špatný.

Přečtěte si recenze:

Skvělé ubytování, jídlo, personál, možnost chodit do bazénu neocenitelná, přesně tak jsem si pobyt představovala. Perfektní hotel Chariclea.

Zobrazit pokračování…

Skvělé ubytování, jídlo, personál, možnost chodit do bazénu neocenitelná, přesně tak jsem si pobyt představovala. Perfektní hotel Chariclea.

13. srpna 2022

malý prostor skříně pro 2 osoby, chybí noční lampička při které by se dalo číst, více nástěnných věšáčků, jinak personál skvělý, super welnes , jídlo dobré!

Zobrazit pokračování…

malý prostor skříně pro 2 osoby, chybí noční lampička při které by se dalo číst, více nástěnných věšáčků, jinak personál skvělý, super welnes , jídlo dobré!

11. srpna 2022
K. K. (77 let, Pardubice)

V hotelu Chariclea jsem letos byla již podruhé, krásné ubytování, moderní samoobslužná jídelna, vč. množství a výběru jídla a hlavně balneo provoz bez omezení. Vstřícný a ochotný personál. Vřele opět doporučuji.

Zobrazit pokračování…

V hotelu Chariclea jsem letos byla již podruhé, krásné ubytování, moderní samoobslužná jídelna, vč. množství a výběru jídla a hlavně balneo provoz bez omezení. Vstřícný a ochotný personál. Vřele opět doporučuji.

9. srpna 2022

Úžasný hotel, skvělé vybavení, výborná kuchyně, super bazén.

Zobrazit pokračování…

Úžasný hotel, skvělé vybavení, výborná kuchyně, super bazén.

8. srpna 2022

Byly jsme úplně nadmíru spokojeni, není nic, co by jsme vytknuli. Skvělý personál, skvělá obsluha v restauraci. Jídlo výborné, bohatý výběr, bazén s wellness věčně prázdný, takže jsme měli skoro sami pro sebe. Pokoj čistý, nádherný.

Zobrazit pokračování…

Byly jsme úplně nadmíru spokojeni, není nic, co by jsme vytknuli. Skvělý personál, skvělá obsluha v restauraci. Jídlo výborné, bohatý výběr, bazén s wellness věčně prázdný, takže jsme měli skoro sami pro sebe. Pokoj čistý, nádherný.

4. srpna 2022
Další recenze...

Další hotely v Poděbradech

Další léčebná centra

Máte dotaz?
Dotaz úspěšně odeslán. Brzy Vám odpovíme.