Kavárna Viola — Lázně Poděbrady, a. s.

❤️ Poznejte náš hotel Bellevue Tlapák. Na všechny pobyty s nástupem do 30. 4. 2018 dostanete slevu 15 %. Slevový kód ´´tlapak15´´ ❤️

Zrekonstruovaná lázeňská kavárna Viola byla znovu otevřena v novodobé úpravě v dubnu 2009. Svým hostům nabízí příjemné prostředí tradičního lázeňského odpočinku, mnoho výtěčných druhů zákusků, zmrzliny a nápojů.

Kavárna Viola připravuje nejen pro lázeňské hosty, ale i pro širokou veřejnost příjemné doplňkové akce, besedy a mnohé další. Aktuální program je vždy umístěn v Kavárně Viola.

Pro děti je připraveno dětské menu s omalovánkami, tudíž se maminky mohou příjemně občerstvit, zatímco si jejich ratolesti budou kreslit a pojídat domácí dortíky.

Přijďte si pochutnat na tradičním lázeňském občerstvení s kvalitní širokou nabídkou kávy a zákusků.

Dorty na objednávku

Přijímáme objednávky na celé dorty, které naše cukrářky vyrábí pouze z kvalitních surovin jako 33% smetana, belgická čokoláda, kakao apod…

Telefon pro objednávky: +420 325 606 511

Otevírací doba:

Historie

Stavebník: Město Poděbrady
Architekt: František Janda (1886–1956)
Realizace: 1910
Styl: Secesní

Lázeňská kavárna Viola sídlí v prostorách secesní Zimní kolonády, jenž byla postavena v roce 1910 podle projektu architekta Františka Jandy. Krytá promenáda sloužila od počátku jakožto místo odpočinku a klidu pro lázeňské hosty. Součástí kolonády byl minerální pramen Libuše, situovaný uprostřed polygonálního sloupového pavilonu. Pramen byl utěsněn v roce 1955. Kolonáda byla také využívaná jako výstavní galerie obrazů. Současná novodobá úprava kavárny vychází z rekonstrukce z roku 2009.

Zimní kolonáda (dnešní Kavárna Viola). Reprodukce od: Petr Vácha.

Zimní kolonáda jako výstavní galerie, 1. desetiletí 20. století. Foto: Podlipný. Reprodukce od: Petr Vácha.

Pramen Libuše v Zimní kolonádě (dnešní Kavárna Viola). Reprodukce z: Polabské muzeum.

Kontakt

Kavárna Viola
Lázeňská 363/5
290 33 Poděbrady
Tel.: +420 325 606 511