Program je vhodný jako ekvivalent komplexní lázeňské péče, ale je hrazen z vlastních prostředků. Léčba je v souladu s doporučením vhodných procedur naším odborným lékařem.
Onemocnění kardiovaskulární:
Patří sem vrozené a získané srdeční vady, stavy po operacích, zánětlivá onemocnění srdce, nemoci periferních cév, juvenilní hypertense.
Tradice léčení kardiovaskulárních onemocnění v Poděbradech spočívá v léčivém účinku minerální uhličité vody na krevní oběh, tato je podávána ve formě vanových koupelí.
Program dětí s tímto onemocnění tvoří balneoterapie-uhličité vanové koupele, doplněné koupelemi perličkovými a vířivými, cvičení v bazénu, dále skupinová a individuální léčebná tělesná výchova, vycházky. Cvičení jsou zaměřená hlavně na zlepšení dechové kapacity, vadného držení těla. Používají se i facilitační metody ve formě míčkování, masáže jizev.

Obezita:
Základem léčby obezity je dietní režim, pohybová aktivita, balneoterapie a behaviorální intervence. Redukční dieta pro obézní děti má energetickou hodnotu 5000-7000 kJ dle věku se zachováním správného poměru jednotlivých živin. Pohybová aktivita ve formě léčebné tělesné výchovy, terénní chůze, plavání, Nordic walking, míčových her, cvičení na rotopedu, fitnessu, zumby má rozsah 3-4 hodiny denně. Z balneoprocedur se podávají uhličité koupele, perličkové a vířivé koupele, děti cvičí v bazénu. K redukci hmotnosti dochází u všech dětí, a to v průměru kolem 6-8% nástupové hmotnosti. Při odchodu z léčebny jsou děti se sebou spokojeny, jsou ochotny pokračovat v navozeném režimu, ale je nutná další spolupráce rodičů a důslednost.

Onemocnění pohybového aparátu:
Do této skupiny, léčené v Poděbradech, patří především juvenilní idiopatická arthritis, dále jiná chronická onemocnění kloubů a páteře, stavy po úrazech a ortopedických funkcích při poruše motorických funkcí. Léčebna spolupracuje s dětskými revmatology i s rodiči dětí postižených JIA (Kloubík).
Léčebný režim u celé skupiny těchto onemocnění je založen především na cílenou rehabilitaci. Léčebná tělesná výchova sestává ze skupinových a individuálních cvičení. Jsou používány aktivní a pasivní formy cvičení, dále měkké techniky, mobilizace, ergoterapie, klasické masáže, cvičení na míčích, cvičení ve vodě, plavání. Z balneoterapie se aplikují koupele perličkové, vířivé, přísadové.
Každý pacient je při nástupu i odchodu kromě celkového vyšetření změřen goniometricky pro objektivizaci výsledku léčby. Během pobytu si děti osvojí cvičební jednotku, kterou mohou cvičit i doma.

Cenové zvýhodnění pro delší pobyty

Příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj činí v mimosezóně 200 Kč/osoba/noc, v hlavní sezóně 300 Kč/osoba/noc.

Poplatky za předčasné ukončení pobytu
Předčasné ukončení mimo zdravotní důvody - dítě za den 300 Kč
Předčasné ukončení mimo zdravotní důvody - dospělý za den 200 Kč

Ceník pobytu

Dětský samoplátecký léčebný pobyt

Procedury: Vstupní lékařské vyšetření, léčebná péče. Průměrně dvě procedury v pracovní dny a jedna procedura o víkendu.

Upozornění: Pobyt lze objednat na minimálně 6 nocí.

Ceny uvedené v ceníku níže jsou za 1 osobu a 1 noc.
Cenové zvýhodnění pro delší pobyty:
10 - 20 nocí — sleva 5 %
21 a více nocí — sleva 10 %

Pokoje

0
Jednolůžkový pokoj
0
Dvoulůžkový pokoj
0
Třílůžkový pokoj
0
Apartmán

Počet nocí

1

Strava

plná penze

Hotely, termíny a ceny

Tento pobyt pro Vás zajišťuje
prim. MUDr. Martina Simandlová

Obecné informace o pobytech

platba za pobyt

většina pobytů musí být uhrazena ještě před nástupem. Vyjímkou mohou být objednávky na poslední chvíli, které možné zaplatit až na místě.

poplatek z pobytu

Ano, od 1. ledna 2022 vstoupila v platnost obecně závazná vyhláška města Poděbrady o místních poplatcích, který pojednává o poplatku z pobytu. Tento poplatek činí 30 Kč/den.
Od poplatku jsou osvobozeny:
osoby mladší 18 let
osoby nevidomé,
osoby, které jsou považovány za závislé na pomoci jiné fyzické osoby podle zákona upravujícího sociální služby,
držitelé průkazů ZTP/P a jejich průvodci,
osoby, kterým je poskytována lázeňská léčebně rehabilitační péče (PLP a KLP).

Od poplatku nejsou osvobozeny:
osoby starší 70 let,
osoby, kterým je poskytována lázeňská léčebně rehabilitační péče hrazená jako příspěvková.

benefit a slevové programy

akceptujeme Sphere Card, Benefit Plus. Nabízíme slevy i pro klienty Pražské plynárenské nebo KB Penzijní společnosti. Zjistěte více o slevových a benefit programech.

platba kartou

všechny naše hotelové recepce mají platební terminály, tak je možné zaplatit kartou.

děti

Naše lázně nezajišťují péči o děti v době lázeňských procedur. Pokud je dítě v doprovodu dvou dospělých osob, tak jsou procedury načasovány v rozdílných časech, aby bylo o dítě v čase procedury postaráno. Pro děti je k dispozici v rámci procedur pouze solná jeskyně, ostatní procedury jsou poskytovány osobám až od 18 let věku. Od 15 let věku je možná individuální domluva.
Ubytování dítěte na přistýlce je zdarma. Stravování dětí do 11 let včetně za 50 % ceny, od 12 let je stravování bez slevy.

zvířata

naše lázně umožňují pobyt malých a středních plemen zvířecích miláčků za poplatek 500 Kč/noc. Pobyt s domácím zvířetem je nutné vždy ohlásit předem. Pobyt je dovolen pouze na 3* hotelech - Libuše a Zimní lázně. Zvíře nesmí žádným způsobem narušovat chod hotelu, v opačném případě si vyhrazujeme právo řešit věc adekvátním způsobem. Vyhrazujeme si také právo na odmítnutí pobytu s domácím zvířetem.

těhotné

pobyt těhotných žen je nutné nahlásit předem. Rádi vám na základě zdravotního stavu individuálně sestavíme nabídku procedur vhodných pro těhotné ženy. V případě dotazů kontaktujte prosím náš rozpisu procedur.

dárkový poukaz na hodnotu
dárkový poukaz na pobyt

v objednávkovém formuláři uveďte do poznámky, že si přejete objednat pobyt i s dárkovým poukazem. Rádi vám poukaz pošleme elektronicky, nebo vytiskneme a zalaminujeme. Více informací o našich dárkových poukazech.

oblečení na procedury

v případě klasické částečné masáže či celotělové masáži je možné mít na sobě spodní díl spodního prádla. Klient je však přikrytý ještě prostěradlem.
Při skupinovém tělocviku a ergometrickém tréninku je zapotřebí mít s sebou pohodlné sportovní oblečení.
Pokud máte v rámci pobytu sjednaný bazén, tak si nezapomeňte vzít s sebou plavky. Doporučujeme také gumovou obuv, aby jste neuklouzli.
Do solné jeskyně doporučujeme spíše delší rukáv, v jeskyni panuje teplota okolo 20°C, jeskynní prostředí je chladnější. Procedura působí pozitivně i přes oděv.

cestovní agentury

pobyt v našich lázních je možné objednat i přes partnerské cestovní agentury. Výhodnější je ale pobyt objednat přímo přes tento náš oficiální web. Pro stálé zákazníky nabízíme při opakované návštěvě věrnostní slevu. Cestovní kancelář také není poskytovatelem služeb. Na Váš dotaz či změnu jsme schopni reagovat rychleji.

příspěvek na pobyt přes zaměstnavatele

pro objednání pobytu přes zaměstnavatele stačí uvést do objednávkového formuláře fakturační údaje firmy (včetně IČO), na kterou chcete zvýhodnění uplatnit.
Před pobytem vám bude vystavena zálohová faktura, daňový doklad vám automaticky zašleme po skončení pobytu v našich lázních.

apartmán

apartmán je pro 2 osoby, cena v mimosezóně i v hlavní sezóně je 500 Kč/noc.

sčítání slev

námi poskytované slevy nelze kombinovat s jinými slevami a akčními nabídkami.

parkování

naše lázně mají vlastní centrální parkoviště za Hotelem Libenský, které je dostatečně velké, bez nutnosti rezervace předem. Několik parkovacích míst je i u Hotelu Bellevue Tlapák. Hotel Zámeček má parkoviště přímo u hotelu.
Rok 2021: Parkování je zpoplatněno 1 - 4 noci 80 Kč/noc, 5-13 nocí 60 Kč/noc, 14 a více nocí 40 Kč/noc.

Rok 2022: Parkování je zpoplatněno 1 - 4 noci 85 Kč/noc, 5 a více nocí 60 Kč/noc.

bezbariérový přístup

Bezbariérový přístup je umožněn v hotelech Libuše, Zimní lázně, Libenský, Zámeček, G-Rex a v Rehabilitačním centru Máj.

Stravování

Klienti, přijíždějící do našich lázní za komplexní, příspěvkovou a samopláteckou léčebnou péčí, mohou znát menu na celou délku délku svého pobytu, tedy i na 4 týdny dopředu.

Jsou nápoje ke stravování zdarma/v ceně pobytu?
Nikoliv. Nápoje zdarma jsou k dispozici pouze v rámci snídaní. U obědů a večeří jsou nápoje za úhradu.

Týdenní pobyty

Týdenní pobyty
Máte dotaz?
Dotaz úspěšně odeslán. Brzy Vám odpovíme.