Novinky na léto 2022

Pro letošní léto jsme pro vás přichystali několik novinek. Zejména jsme otevřeli Hotel&spa Chariclea **** s 20m bazénem, vířivkou, masážním bazénem, Kneippovým chodníkem, finskou a parní saunou včetně ochlazovny. Součástí komplexu je nová restaurace „O mase“ s krásným výhledem do lázeňského parku.
O pobyty zde je velký zájem, určitě doporučujeme brzkou rezervaci, ať na si rezervujete termín dle svých představ.

Po loňském úspěšném ročníku pokračuje kulturní Léto v Poděbradech. V prostoru Atria Letních lázní vám nabízíme oblíbené koncerty Jakuba Smolíka, Lucie Bílé, Michala Prokopa, Lenky Filipové a Tata Bojs. Chybět nebude ani divadlo pod širým nebem - Mlčeti zlato v Danou Morávkovou a Janem Čenským v hlavní roli. Pokud jste milovníkem piva nebo vína, doporučujeme přijet na festivaly, které se konají na lázeňské kolonádě. Po loňském úspěchu opakujeme také standup comedy Na Stojáka. Všechny kulturní akce poskytujeme i s víkendovým nebo týdenním pobytem, prohlédněte si naše pobyty s kulturními a společenskými akcemi. V provozu je také naše krásně zrekonstruovaná galerie, kde probíhají zajímavé výstavy.

Kromě pobytů s kulturou nabízíme již tradičně oblíbený cvičební pobyt s Hankou Kynychovou, tentokrát nově s volným vstupem do bazénu a wellness zóny hotelu Chariclea. Spouštíme také nový jóga víkend, který se odehraje celý prostorách nového hotelu Chariclea.

Také máme otevřenou velmi populární italskou restauraci Ristorante Pasta Risotto. Znovu otevíráme s novým menu a nemůžeme se dočkat, až vás znovu uvidíme na krásné zahrádce přímo u Květinových hodin. Otevírají se také naše oblíbené kavárny Viola, Hodiny nebo Modrý salonek.

1) Nový hotel&spa Chariclea

Vyzkoušejte nový Hotel&spa Chariclea****, který jsme otevřeli letos v březnu). Kromě bazénu a wellness zóny se můžete těšit na novou restauraci „O mase“ s krásným výhledem do lázeňského parku. O pobyty na tomto hotelu je velký zájem, určitě doporučujeme brzkou rezervaci, ať na si rezervujete termín dle svých představ.

2) Bazén&wellness zóna Chariclea

Součástí nového hotelového komplexu Chariclea je zejména krásný a moderní bazén&spa, kde naleznete 20m plavecký bazén, vířivku, masážní bazén, Kneippův chodník, finskou a parní saunou včetně ochlazovny.

3) Poděbradská Kolonáda

Nádherná lázeňská kolonáda je pýchou Poděbrad. Květinové hodiny, odbíjející trpaslík, funkcionalistická Libenského kolonáda, rozkvetlé záhony, lehký oběd, káva, zmrzlina… Ani po několika dnech se vám procházky na kolonádě neomrzí. Většina našich hotelů se nachází přímo zde, takže budete přímo v centru dění.

4) Naše hotely

Provozujeme nejkrásnější hotely v Poděbradech. Chcete vyzkoušet nový hotel Chariclea? Nebo chcete bydlet v centrálním hotelu Libenský nebo v propojeném hotelu s bazénem Zimní lázně? Dáte přednost krásnému funkcionalistickému Hotelu Bellevue Tlapák přímo na kolonádě nebo máte raději klidnou atmosféru u Labe v Hotelu Zámeček? Nejvýhodněji a přitom stále přímo na kolonádě můžete být ubytováni v Hotelu Libuše. Po operaci srdce se o Vás postaráme v Hotelu G-REX, s pohybovými problémy Vám pomůžeme v Rehabilitačním centru Máj a pro děti máme Dětskou léčebnu Dr. Filipa.

5) Skvělé výlety

Výletní loď Král Jiří, Muzeum Lega, Film Legends Museum, Vyhlídkový vláček, Labyrint na Zámku Loučeň, Vodní svět Kolín, Kutná Hora, Park Mirakulum, ZOO Chleby, Botanicus Ostrá, Přerovský skanzen, Nymburské hradby… Více zde.

…Poděbrady a okolí nabízí desítky letních zážitků pro každého. Navíc s naší klubovou kartou získáte slevu na spousty atrakcí.

6) Zábava i pro děti

Naše lázně jsou vhodné i pro dovolenou s dětmi. Zajistíme Vám přistýlky, židličky, ohřejeme přesnídávky. V létě si děti mohou užívat fontány v parku. Určitě budou nadšené z několika dětských hřišť, Poděbradského jezera, vyhlídkového vláčku, výletní lodi po Labi, Muzea Lega, Muzea Filmových Legend a spousty atraktivních cílů pro výlety v okolí (Park Mirakulum, Kersko, bludiště v Zámku Loučeň nebo skanzen v Přerově nad Labem).

Rodinám s dětmi doporučujeme zejména Hotel Bellevue Tlapák.

7) Skvělá gastronomie

Letošní léto pro Vás chystáme spoustu gastronomických novinek. Všechny naše kavárny (Viola, Hodiny a Modrý Salonek) mají zahrádky. Na terase Restaurace Swiss budeme grilovat a točit pivo. V Hotelu Bellevue Tlapák nezapomeňte navštívit italskou restauraci Ristorante Pasta & Risotto. Skvělý gastro zážitek zažijete v nové restauraci O mase, kterou rozhodně doporučujeme. Těšíme se, jak vám u nás bude chutnat.

8) Jezero

Poděbrady se pyšní krásným jezerem s písčitou pláží kousek od centra. Koupání, minigolf, volejbal, paddleboard, rybaření, plážové bary, dokonce i nudapláž. Vaše oblíbené plážové aktivity si můžete letos užít i v Poděbradech.

9) Perfektní dostupnost

Poděbrady mají ze všech českých lázeňských míst nejlepší dostupnost. Leží přímo na vlakové lince mezi Prahou a Kolínem. Autem se k nám z Prahy dostanete po dálnici D11 do hodiny.

10) Kolo, nordic walking, golf, pétanque…

Díky své rovinaté poloze jsou Poděbrady rájem cyklistů. Velmi oblíbené jsou výlety po cyklostezce nejen podél Labe. Můžete dojet na soutok Labe s Cidlinou, na hradiště Slavníkovců v Libici nebo se podívat na středověké hradby v Nymburce. Kolo vám rádi uschováme nebo půjčíme v hotelu Libenský nebo Zámeček.

Kromě kola Vám rádi půjčíme i hůlky na nordic walking nebo koule na pétanque. V Poděbradech je také vyhlášené golfové hřiště.

11) Ochutnejte Poděbradku

Neváhej, neváhej, Poděbradku ochutnej. Přírodní minerální voda vytéká z několika pramenů na kolonádě, ale můžete ji ochutnat i přímo v našich hotelech Libenský, Zámeček, Bellevue Tlapák nebo před vstupem do Atria Letních lázní.

12) Vyzkoušejte Uhličitou koupel v Poděbradce

Uhličitá koupel je naše hlavní léčebná procedura. Najdete ji ve většině našich pobytů. Na 15 minut Vás ponoříme do teplé minerální vody s velkým množstvím oxidu uhličitého, který Vám doslova rozproudí krev. Uhličitá koupel je účinnou léčebnou procedurou zejména pro osoby s kardiovaskulárními problémy. Nicméně je to velmi příjemný relaxační zážitek pro každého, zvláště v našich moderně zrekonstruovaných Letních lázních.

13) Masáže, koupele, zábaly…

Kromě uhličité koupele nabízíme i další klasické wellness procedury - masáže, koupele nebo zábaly. Koukněte se na naše zvýhodněné balíčkové pobyty nebo si sestavte pobyt přímo na míru.

14) Nejen na srdce

Poděbrady jsou vyhlášené sloganem Na srdce jsou Poděbrady. Zaměřujeme se také na děti, provozujeme Dětskou léčebnu Dr. Filipa zaměřenou na obezitu nebo Léčebné centrum Máj pro klienty s pohybovými problémy. Stále více lidí k nám ale jezdí na wellness a rekondiční pobyty.

15) Kultura

Letošní léto bude Poděbradech ve znamení kultury. Těšit se můžete na útulné prostory Atria Letních lázní. Pokračovat budou také výstavy v Galerii Ludvíka Kuby. Chystáme koncerty, talk-show, divadelní představení, taneční večery nebo zábavné pořady. Přehled akcí naleznete zde.

16) Výhodná cena s naší klubovou kartou

Staňte se členem našeho klubu a získáte zajímavé slevy nejen na naše služby, ale i na atrakce v Poděbradech a okolí. Získáte ji v našich recepcích nebo registrací online. Členové klubu mají zaručeny nejnižší ceny našich pobytů a procedur, získají také slevy v našich restauracích, kavárnách a u našich partnerů.

17) Lázeňské oplatky

Ochutnejte naše křehké tradiční lázeňské oplatky, které jsou nejen oblíbeným dárkem z cest, ale také jsou skvělé ke kávě nebo čaji. Přijeďte ochutnat ty naše. Zakoupíte je v našich hotelových recepcích ve dvou příchutích, oříšková a čokoládová.

18) Dárkový poukaz

Lázeňský pobyt můžete věnovat svým blízkým jako dárek. Můžete věnovat dárkový poukaz na konkrétní termín, ale i bez konkrétního termínu pobytu. Pokud spěcháte, můžete během chvilky objednat dárkový poukaz na hodnotu a zaplatit platební kartou.

19) Historie

Už Vlasta Burian jako Hrdinný kapitán Korkorán žádal koupele v Poděbradech. Nejprve dostal „6 lístků do žižkovskejch lázní a ještě na čtvrtek, když jsou tam ženský, a to ho tam nepustili“.

Nakonec se ale do Lázní Poděbrady dostal, stejně jako statisíce slavných i obyčejných hostů. Lázně Poděbrady byly založeny v roce 1908 a jejich historie je pozoruhodná.

20) Zdraví a bezpečnost

Jako lázeňské zařízení musíme splňovat přísná hygienická nařízení. Přečtěte si o našich bezpečnostních a hygienických opatřeních.

21) Spolehlivost

Jsme stabilní (ocenění Czech Stability Award 2017) akciová společnost se 114 letou historií, nejsme cestovní kancelář, ale přímý poskytovatel ubytovacích, stravovacích, wellness a léčebných služeb. Při objednávce přímo u nás máte 100 % jistotu, že u nás o své peníze nepřijdete, ani kdyby se epidemiologická situace zhoršila.

22) Pobyty pro každého

Těšíme se na vás v Poděbradech, zkuste objednat některý z našich pobytů zde. Pokud si chcete pobyt poskládat sami, můžete přijet na Pobyt šitý na míru.

Máte dotaz?
Dotaz úspěšně odeslán. Brzy Vám odpovíme.