Rozhovor s MUDr. Kosztyo — Lázně Poděbrady, a. s. Poděbradský den srdce
25. září od 13:30

Provoz Rehabilitačního Centra Máj byl zahájen v květnu 2013 s ohledem na zvýšenou poptávku na lázeňskou a rehabilitační péči pacientů po operacích pohybového aparátu.
Od vzniku Centra došlo ke kompletní rekonstrukci interiérů tak, aby se u nás pacienti cítili příjemně. Kapacita Rehabilitačního Centra je nyní celkem 58 lůžek, v jedno- a dvoulůžkových bezbariérových pokojích. Poděkování patří i vedení Ortopedicko-traumatologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze, zejména panu profesorovi MUDr. Krbcovi CSc., které zajišťovalo ortopedický dohled, zejména při zahájení provozu. S čím se pacienti v Centru léčí nejčastěji a jak léčení v probíhá? Na to odpovídá vedoucí lékař Rehabilitačního Centra Máj MUDr. Alexander Kosztyo.

Z termoterapie se používají parafínové zábaly nebo lavaterm, u pooperačních otoků a i pro zmírnění bolestí lokální kryoterapie. S ohledem na ,tradiční lázeňské´´ procedury samozřejmě nemůžeme opomenout klasické masáže.
Z prostředků fyzikální terapie i s ohledem na kvalitní přístrojové vybavení aplikujeme různé typy elektroléčby, např. diadynamik, TENS apod., dále ultrazvuk, využíváme terapeutický účinek magnetoterapie, a pro zlepšení hojení jizev fototerapii. Kladnou odezvu ze strany našich pacientů máme i na využití přístrojové lymfodrenáže.
Všechny uvedené procedury, kromě uhličité koupele a cvičení v bazénu, se provádějí v prostoru RC Máj, tj. pod jednou střechou, tudíž je mohou bez výrazných problémů absolvovat i pacienti, u kterých je určité omezení motoriky. Na uhličité koupele a cvičení v bazénu máme pro naše pacienty zajištěnou přepravu osobním autem v případě, že pacient není schopen na uvedené procedury se dopravit sám.

Na závěr bych měl jedno profesní přání…
V povědomí široké veřejnosti, když se řekne ,Na srdce jsou Poděbrady´´, každý ví, že je to díky vysoké úrovni kardiorehabilitace, která má v Lázních Poděbrady a.s. dlouholetou tradici. Vzhledem ke zvyšující se úrovni lázeňské péče o pacienty po operacích pohybového ústrojí v RC Máj, zejména s ohledem na pozitivní výsledky na zdravotní stav našich pacientů, a i na plánované investice do budoucna, bych byl rád, kdyby se to známé heslo v povědomí lidí změnilo na ,Nejen na srdce jsou Poděbrady´´.

Máte dotaz?
Dotaz úspěšně odeslán. Brzy Vám odpovíme.