Vernisáž Jan Heres - Po proudu so 1. 2. 16:00 · Galerie Ludvíka Kuby · Vstup zdarma

Srdečně Vás zveme na slavnostní zahájení výstavy. Za účasti autora, k výstavě promluví ředitel galerie Vojtěch Odcházel. Vernisáž hudebně doprovodní členové NeoKlasik orchestr. Součástí události bude degustace vín z Kavárny Viola Poděbrady. Výstava potrvá do 27. dubna 2025.

Malíř Jan Heres patří mezi výrazné talenty na tuzemské výtvarné umělecké scéně, a to zejména díky svému originálnímu rukopisu a uměleckému přístupu. Vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze, kde navštěvoval Ateliér malířství III pod vedením Michaela Rittsteina a Ateliér malířství I, který vedl Jiří Sopko.

Studijní zkušenosti nabyl rovněž v zahraničí, když v letech 2014 až 2015 navštěvoval Ateliér malířství na Indonéském institutu umění v Yogyakartě. V roce 2022 pobýval na zahraniční rezidenci v Miami, THINK+feel contemporary Art Gallery, USA. V roce 2024 absolvoval rezidenční pobyt v Artist Treasure Hill Village v Taipei na Tchaj-wanu. Samostatně vystavoval v předních domácích, i zahraničních institucích a galeriích.

Pro Heresovu tvorbu je signifikantním námětem lidská postava, kterou ve svém díle různě deformuje a pojímá popartově až expresionisticky. Mimo práce se štětcem kombinuje na plátně i airbrush a spray. Jeho díla se tak zcela jistě vymykají klasickému pojetí lidské figury. Malíř se vyhýbá realistickým detailům lidského těla, používá základní zástupné znaky a zvýrazňuje dané tělesné partie. Autor pracuje s pestrou škálou barev které se nebojí různě kombinovat. K této až barevné extázi jej přivedl právě jeho roční pobyt v Indonésii, a také roční pobyt ve Valencii, od této doby se malíř přiklonil k mnohem výraznějším barvám, než tomu bylo v jeho dosavadní tvorbě. Pro Jana Herese je tato barevnost mimo jiné nositelkou emocí a je také úzce spjata s prožíváním témat, která ve svých dílech ztvárňuje.

Aktuální série obrazů je inspirována poslední stáží na Tchaj-wanu, kterou absolvoval na jaře loňského roku. Jedná se převážně o mytologické motivy, jako například bohyně Mazu, která bojuje s drakem, nebo posvátné zvíře Kirin, ochránci Buddhy Nio, nebo posmrtný svět. V sérii je zřejmý Janův obdiv k Hieronymu Boschovi a asijské mytologii.

Výstava Po proudu představuje výběr ze současné malířské a sochařské tvorby Jana Herese doplněný o ukázky jeho starších děl.

Termín akce

so 1. 2. 16:00
Uložit do kalendáře (.ical)

Místo konání

Galerie Ludvíka Kuby
Libušina
Poděbrady

Organizátor

Tuto akci pořádá společnost Lázně Poděbrady, a.s.

Kulturní akce

27. února

Křeslo pro hosta s Petrem Kostkou

14. března

Psychohrátky

27. března

Křeslo pro hosta s Danielou Kolářovou

4. dubna

Josef Klíma - České podsvětí

19. dubna

Křeslo pro hosta s Marošem Kramárem

19. února

Taneční večer s K-Music

do 27. dubna

Jan Heres - Po proudu

21. února

Aquafitness

3. května - 27. července

Tomáš Honz, Martin Žák

20. února

Jóga mezi obrazy

2. srpna - 26. října

Michal Škapa

21. února

Taneční večer s K-Music

14. března

Aquafitness

7. března

Aquafitness

28. února

Aquafitness

26. února

Taneční večer s K-Music

28. února

Taneční večer s K-Music

1. listopadu 2025 - 25. ledna 2026

František Kaván

12. března

Přednáška prof. MUDr. Michaela Aschermanna, DrSc.

26. března

Přednáška prof. MUDr. Michaela Aschermanna, DrSc.

21. března

Aquafitness

28. března

Aquafitness

18. dubna

Velikonoční koncert Jana Jareše

20. dubna

Velikonoční taneční večer s kapelou TOX

Kalendář akcí
Kalendář akcí
Máte dotaz?
Dotaz úspěšně odeslán. Brzy Vám odpovíme.