Koncert Komorní filharmonie Pardubice — Lázně Poděbrady, a. s.

Jedinečný koncert Komorní filharmonie Pardubice pod vedením světově uznávaného dirigenta Leoše Svárovského.

11. 7. 2020 19:30
Atrium Letní Lázně
Lázeňská 363, Poděbrady

Komorní filharmonie Pardubice je orchestr mozartovského typu zaměřující se především na interpretaci děl klasicismu, raného romantismu a komorně-orchestrálních skladeb 20. století. Jeho komorní obsazení mu umožňuje soustředit se na práci s detailem, preciznost hudebního nastudování a citlivé doprovázení sólistů.

Prof. Leoš Svárovský vystudoval obory flétnu a dirigování na AMU v Praze (obdržel cenu rektora AMU) u renomovaného prof. Václava Neumanna, jako jeho poslední student. Svou kariéru začal v pražském Národním divadle v Praze jako asistent Zdeňka Košlera. Od roku 2000 je Leoš Svárovský pedagogem na katedře dirigování na AMU v Praze.

Od začátku své kariéry působil jako šéfdirigent vynikajících českých a slovenských orchestrů: Komorní opera Praha (1985-7), Janáčkova filharmonie Ostrava (1991-93), Státní filharmonie Brno (1991-95) Orchestr baletu Národního divadla Praha (2001-02), Státní opera Praha (i umělecký ředitel, 2003-05) a dalších.

Od jara 2014 je šéfdirigentem Aichi Central Symphony Orchestra Nagoya. Je stálým hostujícím dirigentem Slovenské filharmonie, a čestným členem Filharmonie Brno. Leoš Svárovský je pravidelně zván na podia mnoha významných hudebních festivalů jak v Českém republice, tak i v zahraničí. V minulých sezonách dirigoval a spolupracuje se všemi českými, moravskými i slovenskými orchestry. Spolupracuje s mnoha zahraničními orchestry.

Máte dotaz?
Dotaz úspěšně odeslán. Brzy Vám odpovíme.