Update cookies preferences
Vernisáž Jiří Suchý: Kresleno na kámen 7. 3. 2020 16:00 · Galerie Ludvíka Kuby · Akce již proběhla

Zveme Vás na slavnostní zahájení výstavy Jiří Suchý: Kresleno na kámen. Úvodní slovo pronese Jiří Štědroň. Hudební doprovod ZUŠ Otakara Vondrovice Poděbrady. Výstava potrvá do 29. března 2020.

Výstava Kresleno na kámen představuje výběr ze současné grafické tvorby kreslíře, grafika, herce, zpěváka, textaře a režiséra Jiřího Suchého doplněný o jeho jedinečné kostýmní návrhy k divadelním hrám.

Jiří Suchý se narodil 1. 10. 1931 v Plzni. V letech 1947–1958 se věnoval reklamní grafice v ateliéru Burjánek a Remo a v podniku Propagační tvorba. Studoval kresbu v Rotterově škole u profesora Poláška.

Spoluzakladatel Divadla Na Zábradlí a Divadla Semafor. Autor mnoha textů, muzikálů a inscenací pro Divadlo Semafor, vydává sbírky textů, prózy a vzpomínky. Dlouhá léta spolupracoval s Jiřím Šlitrem, po jeho smrti (1969) pak se skladatelem F. Havlíkem, od poloviny 70. let s herečkou a zpěvačkou J. Molavcovou a J. Dvořákem, příležitostně s M. Horníčkem. Člen skupiny Reduta (od 1955).

Vytvořil koodinovaný výtvarný styl Semaforu, věnoval se užité grafice, knižní ilustraci (Pavel Kopta, Vladimír Dvořák aj.) a tvorbě exlibris. Zabývá se kostýmními návrhy ke svým hrám. Ve volné tvorbě se zabývá kresbou, volnou grafikou (litografií), malbou a aplikovanou fotografií. Tématicky se věnuje nejčastěji hudbě a divadlu, lidská postava, zvláště žena, bývá nositelkou děje. Koláže a ilustrace obsahují znaky, symboly, kombinaci prvků. V září 2005 otevřel novou stálou scénu Divadla Semafor v Praze-Dejvicích.

Zastoupen ve sbírkách Divadelního ústavu v Praze, Moravské galerie v Brně, Muzea knihy ve Žďáru nad Sázavou a jinde.

Termín akce

7. 3. 2020 16:00
Uložit do kalendáře (.ical)

Místo konání

Galerie Ludvíka Kuby
Libušina
Poděbrady

Kulturní akce

21. února

26. Lázeňský ples

6. března 2026 - 6. března 2025

Recitál Jakuba Smolíka

13. února

Koncert Heidi Janků & HeidiBand

19. září

Poděbradský den srdce 2026

19. března 2026 - 19. března 2025

Křeslo pro hosta se Zlatou Adamovskou

29. dubna

Křeslo pro hosta s Lindou Rybovou

dnes

Taneční večer s kapelou RETRO

20. května

Křeslo pro hosta s Davidem Prachařem

dnes

Akutní infarkt myokardu a jak mu předcházet

do 1. března

František Kaván - Čtvero ročních dob

zítra

Jóga mezi obrazy Františka Kavána

27. února

Taneční večer s K-Music

16. února

Taneční večer s kapelou FOBOS

20. února

Taneční večer s K-Music

25. února

Taneční večer s kapelou RETRO

18. února

Taneční večer s kapelou RETRO

25. února

Přednáška prof. Vrablíka: Dá se utéct infarktu myokardu?

Kalendář akcí

Březen 2026

pondělí
2.
úterý
3.
středa
4.
čtvrtek
5.
pátek
6.
sobota
7.
neděle
8.
pondělí
9.
úterý
10.
středa
11.
čtvrtek
12.
pátek
13.
sobota
14.
neděle
15.
pondělí
16.
úterý
17.
středa
18.
čtvrtek
19.
pátek
20.
sobota
21.
neděle
22.
pondělí
23.
úterý
24.
středa
25.
čtvrtek
26.
pátek
27.
sobota
28.
neděle
29.
pondělí
30.
úterý
31.
Kalendář akcí
Máte dotaz?
Dotaz úspěšně odeslán. Brzy Vám odpovíme.