Forman – Milkov — Lázně Poděbrady, a. s.

Zveme Vás na výstavu obrazů Pavla Formana a soch Stefana Milkova, která potrvá do 28. října 2018. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Pavel Forman
Narodil se 11. 11. 1977 v Bruntále, kde pobýval do svých osmnácti let. Další čtyři navazující roky studoval pedagogickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Ihned po ukončení studia se přestěhoval do Berlína, začal studovat na Humboldtově univerzitě současnou německou literaturu a dějiny jižní Asie. Několik let se živil jako barman. Posléze byl přijat na Universität der Künste (UdK), kde v roce 2006 promoval na fakultě umění – Institutu pro umění v kontextu. Pavel Forman následně absolvoval stipendijní pobyty v zahraničí (Litva, Dánsko, Nizozemí, Irsko). V USA vyučoval na univerzitě malbu do roku 2014, příležitostně psal básně, spoluvastnil několik barů v Čechách a cestoval. V současné době žije v Ostravě a v Praze.

Stefan Milkov
Narozen 9. 3. 1955 v Bohumíně. Studoval SUPŠ v Uherském Hradišti a sochařství na VŠUP v Praze. Zakládající člen skupiny Tvrdohlaví (1988) a skupiny Česká alternativa. Po založení skupiny Tvrdohlaví se věnoval především rozměrnějšímu formátu. Pracuje s dřevem, kovem, i pálenou hlínou a s netradičně pojatými materiály. Námětově čerpá především z křesťanské ikonografie a pohanských mytologií, do nichž promítá své vlastní symbolistně vyjadřované představy. Jeho sochy často prostupuje groteskní humor; jindy vyvolávají představy dávnověkých rituálů přírodních národů a démonických zjevení při zasvěcovacích obřadech okultistů.

Událost je součástí doprovodného programu k festivalu Soundtrack Poděbrady 2018.

Otevřeno

úterý–neděle 10–12 13–18

Vstupné

Základní 40 Kč
Lázeňští hosté 20 Kč
(Lázně Poděbrady, a. s.)
Studenti, Senioři nad 60 let 20 Kč
Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P, Děti do 15 let Zdarma

Partneři Galerie Ludvíka Kuby

Generální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři

Kontakt

Facebook Instagram Twitter

Galerie Ludvíka Kuby
Lázeňská 363/III
Poděbrady
290 33

Mobil: +420 602 444 134
E-mail: galerie@lazne-podebrady.cz

Další akce v místě Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady

Máte dotaz?
Dotaz úspěšně odeslán. Brzy Vám odpovíme.