Poděbradský den srdce — Lázně Poděbrady, a. s.

Oslavte v neděli 29. září Světový den srdce. Podle zjištění Světové federace srdce jsou onemocnění srdce a mozková mrtvice hlavními příčinami úmrtí na celém světě. Každoročně zabíjí v průměru kolem 17 milionů lidí, což je větší množství úmrtí než na nádorová onemocnění, HIV, AIDS a malárii dohromady. Všichni můžeme být hrdinové srdce, proto je nutné myslet na prevenci a slíbit, že:

Jedná se o jednoduchý příslib … pro MOJE SRDCE, PRO VAŠE SRDCE, PRO VŠECHNY NAŠE SRDCE.

Tato akce se slaví po celém světě (world-heart-federation.org) a sjednocuje lidi ze všech států a prostředí v boji proti kardiovaskulárním onemocněním a inspiruje k pořádání mezinárodních akcí na podporu zdravého životního stylu. Ačkoli není péče o srdce ničím složitým, čísla týkající se onemocnění srdce jsou stále alarmující!
,Připojte se k oslavám Světového dne srdce v rámci Poděbradského dne srdce´´

Program akce

13:00 Zahájení akce - pódium na lázeňské kolonádě
13:15 Koncert Poděbradských tamburašů
13:45 Srdeční kvíz - lékařský ředitel MUDr. Vít Mařatka
14:20 Koncert kytaristy Lukáše Sommera
14:50 Společné foto v červeném před květinovými hodinami
Pořiďte si červené tričko a podpořte dobrou věc.
Ať už budete mít své vlastní červené tričko nebo v den konání zakoupené v našem stánku za cenu 200 Kč před Kongresovým sálem Lázeňská kolonáda určitě se zapojte do našeho pochodu. Trička jsou již nyní k zakoupení také na recepcích našich hotelů.
Samozřejmě budeme rádi, pokud podpoříte Dětskou léčebnu Dr. Filipa a zakoupíte si tričko s logem Poděbradského dne srdce s výtěžkem, který půjde na nákup cvičebních pomůcek pro dětské pacienty, které se zde v Léčebně léčí.
15:00 Společný pochod v červeném lázeňským parkem
Trasa je dlouhá cca 1,5 km, začátek pochodu od květinových hodin, ukončení před KC Lázeňská kolonáda.
15:30 – 16:30 Koncert VANUA2
16:30 Komentovaná prohlídka výstavy Sochaři v Poděbradech s umělci v Galerii Ludvíka Kuby.
16:30 Prohlídka Dětské léčebny Dr. Filipa (Pro zájemce sraz před Dětskou Léčebnou v 16:30).
Po celý den bude vstup do Galerie Ludvíka Kuby zdarma, otevírací doba 10:00 - 12:00, 13:00 - 18:00 hod.

Připraven máme i bohatý program pro děti: Dětská léčebna Dr. Filipa si připravila prohazování srdce míčky a za odměnu děti dostanou srdíčka, lízatko nebo jiný propagační materiál.
Akce se zúčastní i zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje s prezentací záchranářské techniky, sdružení Srdíčkářů - spolek rodičů a přátel dětí se srdeční vadou a dále dorazí na akci i Hitrádio Černá Hora, která přijede se svým autem a hosteskami. Na místě budou mít připravený Foto point - srdce a dále lukostřelbu pro děti, za odměnu lidé dostanou merchandise (klobouk apod.).

Moderace Jiří Vaníček

Při nepřízni počasí bude program přesunut do Kongresového sálu Lázeňská kolonáda. Pochod kolem kolonády se však bude konat za každého počasí.

Akce se koná pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje paní Ing. Jaroslavy Pokorné Jermanové a starosty města Poděbrady Jaroslava Červinky.

Přijďte, srdečně vás zveme.

Máte dotaz?
Dotaz úspěšně odeslán. Brzy Vám odpovíme.