57. Poděbradské dny poezie — Lázně Poděbrady, a. s.

Zveme Vás na 57. Poděbradské dny poezie.

Program

Čtvrtek 25. dubna

16.00 Slavnostní zahájení 57. PDP na radnici s číší vína
Úvodní slovo starosty města Poděbrad Jaroslava Červinky
a předsedkyně spolku SLOVO a HLAS Marty Hrachovinové
Atrium městského úřadu

Odhalení informačního panelu spisovatele Bohumila Říhy
Autorovo dílo přiblíží žáci ZUŠ Poděbrady
Atrium městské knihovny

17.30 Losování pořadí Fóra přednesu poezie a prózy I. a II. kategorie
Zámecký biograf

19.00 Hradišťan & Jiří Pavlica
Koncert legendárního hudebního tělesa
Divadlo Na Kovárně

21.00 Vymknuta z kloubů, doba šílí (cyklus Setkání s básníkem)
Kdo je Hamlet Saudkův, Urbánkův či Martina Hilského? Mluví a myslí tito čeští Hamleti stejně odvážně a přesně jako dánský princ, kterého stvořil William Shakespeare?
Účinkují: Stanislav Rubáš, Martina Longinová a Vít Roleček
Zámecký biograf

Pátek 26. dubna

8.30 a 10.00 Kocourek Modroočko
Představení studentů Vyšší odborné školy herecké Praha
Dramatizace slavné knížky Josefa Koláře z pera Petra Prchala, ve které si modrooký rozumbrada – kocourek Modroočko vede tajný deník
Scéna a kostýmy: Alžběta Hanzlová
Hudba: Marek Eben
Účinkují studenti oboru Dramatické umění a moderování: Martin Hlubocký/Teodor Pazderka, Adéla Rausová/Johana Valášková, Josef Kovář/Jan Dolfi, Michaela Schönová/Jana Bergerová, Denis Docenko/Jiří Vlach, Barbora Kepková/Anežka Matušínská/Julia Issa, Zuzana Juračková
Režie: Tereza Karpianus
Divadlo Na Kovárně

12.00 Fórum přednesu poezie a prózy I. kategorie
Porota: Hana Kofránková (předsedkyně), Zuzana Laurinčíková, Jana Machalíková, Ivan Němec, Eva Žilineková
Zámecký biograf

17.00 VIZITKY – VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA HERECKÁ PRAHA
K. J. Erben: Kytice
Účinkují studenti oboru Herectví s loutkou: Josef Kovář, Lucie Vopatová, Štěpán Dostal, Štefánie Šubová, Tereza Zenklová, Jan Klindera, Diana Hauptová, Sarah Šimunovičová, Michaela Bednářová, Pavel Trochta
Koncept a režie: Ivo Sedláček a Tereza Volánková
Divadlo Na Kovárně

18.30 VIZITKY – KONZERVATÓRIUM KOŠICE
Roberto Athayde: Pani Margaréta
Slavné mono drama brazilského autora z pohledu člověka 21. století v překladu Lýdie Magerčiakové
Účinkují studenti 5. a 3. ročníku Hudebně dramatického umění: Vanda Bernátová, Samuel Gonda, Tomáš Hodermarský, Miriam Kuchárová, Filip Pavuk, Adam Török, Sebastián Bartko, Martin Bašista
Režie: Marta Vilhanová
Divadlo Na Kovárně

20.00 VIZITKY – JANÁČKOVA KONZERVATOŘ OSTRAVA
Doba z druhé ruky (Konec rudého člověka): Moskevské metro
Pásmo textů a písní z knihy Světlany Alexijevičové, nositelky Nobelovy ceny za literaturu v roce 2015, v překladu Pavly Boškové
Účinkují studentky 3. ročníku operního a neoperního zpěvu:
Jana Kmentová, Adéla Onderková, Anna Onderková, Adéla Veselá, Ludmila Kratochvílová, Barbora Slaninová, spoluúčinkuje jejich spolužačka Eliška Kichnerová, která studuje hru na akordeon
Pedagogické vedení a režie: Josef Novák-Wajda
Za oponou Divadla Na Kovárně

21.00 VIZITKY – JANÁČKOVA AKADEMIE UMĚNÍ BRNO
Čerepková – Hrabě
Zbitá, blažená generace beatníků a zhudebněné verše jejich spřízněných duší, zaznějí i verše Matěje Beneše
Účinkují studenti 3. ročníku činoherního herectví: Eliška Brumovská, Klára Bulantová, Hana Drozdová, Štěpánka Romová, Eliška Vocelová, Matěj Beneš, Šimon Bilina, Lukáš Dohodil, Jan Horák, Jaromír Chmelař, Filip Ježowicz, Radek Melša
Hudba: Šimon Bilina
Pedagogické vedení: Jana Štvrtecká-Kaločová
Za oponou Divadla Na Kovárně

Sobota 27. dubna

09.00 Volná tribuna I. kategorie
Seminář s odbornou porotou
Zámecký biograf

12.30 Fórum přednesu poezie a prózy II. kategorie
Porota: Aleš Vrzák (předseda), Martina Longinová, Apolena Veldová, Lucia Vráblicová, Alfréd Swan
Zámecký biograf

17.00 Vernisáž výstavy obrazů letošní držitelky Křišťálové růže Blanky Bohdanové
Uvádí: Zuzana Maléřová
Zpěv: Alžběta Bohdanová
Foyer divadla Na Kovárně

18.00 VIZITKY – CÍRKEVNÉ KONZEVATÓRIUM BRATISLAVA
Dana Podracká: Panna s divými ideálmi som
Rozporuplný vnitřní dialog slovenské spisovatelky Boženy Slančíkovej Timravy v divadelní zkratce
Účinkuje: Františka Horváthová
Pedagogické vedení: Ingrid Ištóková
Zámecký biograf *

20.00 Slavnostní večer předání Křišťálových růží
Blance Bohdanové – laudatio Miloš Horanský
Janu Vlasákovi – laudatio Hana Kofránková
Kvetě Stražanové – laudatio Zuzana Laurinčíková a Vladimír Rusko
Na kytary doprovází: Lukáš Sommer a Andrea Salcedo
Křišťálové růže předají starosta Poděbrad Jaroslav Červinka
a předsedkyně spolku SLOVO a HLAS Marta Hrachovinová,
při následném sázení do rozária poděbradského zámku si spolu s laureáty
zasadí svou živou růži Ján Gallovič, držitel Křišťálové růže z roku 2000
Divadlo Na Kovárně a 1. nádvoří poděbradského zámku

Společenské setkání
Foyer divadla Na Kovárně

Neděle 28. dubna

09.30 Volná tribuna II. kategorie
Seminář s odbornou porotou
Zámecký biograf

14.00 Koncert laureátů I. a II. kategorie Fóra přednesu poezie a prózy
se slavnostním předáním cen a hodnocením laické poroty

Připraví: Apolena Veldová
Ceny předá a s účastníky se rozloučí předsedkyně spolku SLOVO a HLAS
Marta Hrachovinová, starosta města Poděbrad Jaroslav Červinka a členka prezidia
Herecké asociace Apolena Veldová
Divadlo Na Kovárně

Více informací na:
www.slovoahlas.cz

Další doporučené akce

Máte dotaz?
Dotaz úspěšně odeslán. Brzy Vám odpovíme.