Zdenka Marie Novákové, Jan Danzig: Obrazy — Lázně Poděbrady, a. s.

Zveme Vás na výstavu obrazů Zdenky Marie Novákové a Jana Danziga v Hotelu Zámeček. Výstava potrvá do neděle 5. května 2019. Těšíme se na Vás!

Vstup zdarma

ZDENKA MARIE NOVÁKOVÁ (1939)
Malířka a architektka. Svou malířskou tvorbu již představila na desítkách výstav samostatných i společných. Její obrazy jsou ve sbírkách Národní galerie v Praze, v Galerii hlavního města Prahy a v mnoha dalších prestižních sbírkách u nás i v zahraničí. Je zastoupena v mezinárodním archivu IAWA ve Virginii, USA a v dalších archivech a sbornících. Za uměleckou tvorbu získala Cenu Masarykovy akademie umění, Evropskou medaili Franze Kafky, získala též řadu ocenění v mezinárodních malířských soutěžích. Její malba navozuje dojem mlčenlivého meditativního souznění s přírodou, nejde v ní však o zachycení realistických detailů, ale o básnivou transformaci umocněnou osobitou technikou, přetvářející skutečnost v duchovní barevný svět.

JAN DANZIG (1995)
Mladý kreativní český umělec, věnující se převážně malbě. Studoval na gymnáziích GCHD a KGM v Praze, poté absolvoval umělecky zaměřenou školu multimediání a propagační tvorby EDUSO v Praze, kde studoval mimo jiné pod vedením Akad. mal. Jaroslava Kláta a Mgr. Petra Kolínského. Jeho tvorba vychází ze street artové kultury a často využívá kombinaci inovativních a mnohdy až kontroverzních technik. Často nechává téměř celou plochu plátna nedotčenou, aby o to víc vynikl základní motiv, většinou nepoužívá štětce. K základním rysům jeho tvorby patří hravost s barvou. Jeho obrazy prozrazují vášnivé zaujetí světem barev a jejich souzvuků, přenášejí na nás pocit svobody a uvolnění.

Vystavené obrazy obou autorů vás přenesou do světa tiché meditace a jistě vás potěší.

Další akce v místě Hotel Zámeček ****

Máte dotaz?
Dotaz úspěšně odeslán. Brzy Vám odpovíme.