Lázně v roce 2012
Vážení klienti,

v poslední době přinášejí média zprávy o připravovaných omezeních úhrad lázeňské péče ze zdravotního pojištění a Vy se na nás často obracíte s obavami a dotazy týkajícími se těchto omezení. Jak se to s lázněmi „na křížek“ tedy má a bude mít?

Ministerstvo zdravotnictví připravilo revizi vyhlášky, která k jednotlivým diagnózám a jejich stupni přiřazuje nárok na čerpání hrazené lázeňské péče. V ní navrhuje omezit četnost opakování léčby u většiny diagnóz, některé zařadit jen do příspěvkové léčby a několik málo diagnóz z nároku vyřadit. Vyhláška ale musí nejprve projít tzv. připomínkovým řízením a platit začne nejspíše v polovině roku 2012.

Pro Vás klienty je však podstatné, že režim předepisování lázní se do té doby nemění. Praktický lékař či Váš specialista Vám tedy může i nadále doporučit lázeňskou léčbu podle stejných pravidel. Rozhodně také platí, že komplexní lázeňská péče zůstane zachována, byť jistě dozná určitých změn. Příspěvková lázeňská péče by se měla zkrátit na dva týdny s možností jejího opakování po dvou letech: tímto opatřením by se však měla – vzhledem k nutnosti čerpání dovolené i doplatku na ubytování a stravu z vlastní kapsy – více zpřístupnit.

Aktuální informace i návod, jak do lázní od druhého pololetí roku 2012, najdete včas na našich webových stránkách.

Pevné zdraví i v novém roce Vám přeje

MUDr. Eduard Bláha
President Svazu léčebných lázní ČRDalší aktuality

Všechny aktuality
Máte dotaz?
Dotaz úspěšně odeslán. Brzy Vám odpovíme.