JAK DO LÁZNÍ, PRAKTICKÉ INFORMACE — Lázně Poděbrady, a. s.

Jak do lázní…


Praktické informace pro naše budoucí lázeňské hosty…


Prostřednictvím zdravotní pojišťovny
Lázeňská léčba jako nezbytná součást potřebné zdravotní péče je hrazena buď plně (komplexní lázeňská péče – KLP), nebo částečně (příspěvková lázeňská péče – PLP) zdravotní pojišťovnou.

1. Praktický lékař vystaví návrh na lázeňskou péči hrazenou zdravotní pojišťovnou dle doporučení odborného lékaře nebo ošetřujícího lékaře při hospitalizaci. Zároveň navrhne typ lázeňské péče (komplexní, nebo příspěvková) a místo vhodné pro léčbu daného onemocnění (indikace).
Indikace Lázní Poděbrady, a.s.
a. Onemocnění oběhového systému – léčba po operacích srdce, infarktu myokardu či chronické formy ischemické choroby srdeční. Dále cévní choroby, vysoký krevní tlak a onemocnění žilního systému dolních končetin
b. Nemoci z poruch výměny látkové – Diabetes mellitus, metabolické chorby, včetně obezity.
c. Nemoci pohybového aparátu – zejména bolestivých stavů páteře a velkých kloubů

2. Komplexní, nebo příspěvkovou lázeňskou péči schválí revizní lékař zdravotní pojišťovny.

3. V případě komplexní lázeňské péče odešle zdravotní pojišťovna schválený návrh přímo lázním, které pacienta předvolají k nástupu. KLP čerpá pacient v době pracovní neschopnosti. Zdravotní pojišťovna hradí lázeňskou léčbu, celodenní stravování a ubytování.

4. Schválený návrh na příspěvkovou lázeňskou péči je odeslán do lázní Poděbrady prostřednictvím zdravotní pojišťovny nebo pacienta, který uvede požadavky na ubytování a stravování, jež si platí sám. PLP čerpá pacient v době své dovolené. Zdravotní pojišťovna hradí pouze lázeňskou léčbu. Pacient se může v lázních léčit také ambulantně (bez ubytování).

5. Neschválí-li zdravotní pojišťovna komplexní ani příspěvkovou lázeňskou péči, může klient absolvovat pobyt v Lázních Poděbrady jako samoplátce.

Jako samoplátce
Stejně jako dovolenou, hradí si klient sám lázeňské léčebné, relaxační, víkendové i wellness pobyty. Pobytem v lázních však kromě příjemně strávené dovolené v krásném prostředí pečuje zároveň o své zdraví.

1. Léčebné pobyty akciové společnosti Lázně Poděbrady jsou zaměřeny na lázeňskou léčbu i prevenci onemocnění srdce, cév, krevního tlaku, diabetes, pohybového aparátu a obezity. Na základě vstupní prohlídky a podle zdravotního stavu sestaví lázeňský lékař klientovi individuální léčebný plán, obsahující vhodné procedury. Pro objednání lázeňského pobytu není u samoplátců nutné lékařské doporučení, ačkoliv jej léčebný úsek raději doporučuje. Klient si zajišťuje pobyt sám.

2. Relaxační a wellness pobyty akciové společnosti Lázní Poděbrady slouží k odpočinku, načerpání nové energie a regeneraci těla i ducha. Lázně Poděbrady, a.s. mají připravenou rozmanitou nabídku týdenních či víkendových pobytů. Klient si vybírá pobyt z pevně sestavených balíčků obsahujících procedury, které mu vyhovují, a může je čerpat bez zdravotního rizika. Některé pobyty mohou zahrnovat rovněž konzultaci s lázeňským lékařem.

3. Vyberte si svůj pobyt dle svých přání a potřeb …

Těšíme se na Vás v Lázních Poděbrady, a.s.

Hotel Zámeček****,

Hotel Zimní lázně***,

Hotel Libenský***,

Hotel Libuše***,

Hotel G-REX***


Další aktuality

Máte dotaz?
Dotaz úspěšně odeslán. Brzy Vám odpovíme.