JAK DO LÁZNÍ, PRAKTICKÉ INFORMACE Aktualita vydána v po 4. 6. 2012 09:00

Jak do lázní…


Praktické informace pro naše budoucí lázeňské hosty…


Prostřednictvím zdravotní pojišťovny
Lázeňská léčba jako nezbytná součást potřebné zdravotní péče je hrazena buď plně (komplexní lázeňská péče – KLP), nebo částečně (příspěvková lázeňská péče – PLP) zdravotní pojišťovnou.

1. Praktický lékař vystaví návrh na lázeňskou péči hrazenou zdravotní pojišťovnou dle doporučení odborného lékaře nebo ošetřujícího lékaře při hospitalizaci. Zároveň navrhne typ lázeňské péče (komplexní, nebo příspěvková) a místo vhodné pro léčbu daného onemocnění (indikace).
Indikace Lázní Poděbrady, a.s.
a. Onemocnění oběhového systému – léčba po operacích srdce, infarktu myokardu či chronické formy ischemické choroby srdeční. Dále cévní choroby, vysoký krevní tlak a onemocnění žilního systému dolních končetin
b. Nemoci z poruch výměny látkové – Diabetes mellitus, metabolické chorby, včetně obezity.
c. Nemoci pohybového aparátu – zejména bolestivých stavů páteře a velkých kloubů

2. Komplexní, nebo příspěvkovou lázeňskou péči schválí revizní lékař zdravotní pojišťovny.

3. V případě komplexní lázeňské péče odešle zdravotní pojišťovna schválený návrh přímo lázním, které pacienta předvolají k nástupu. KLP čerpá pacient v době pracovní neschopnosti. Zdravotní pojišťovna hradí lázeňskou léčbu, celodenní stravování a ubytování.

4. Schválený návrh na příspěvkovou lázeňskou péči je odeslán do lázní Poděbrady prostřednictvím zdravotní pojišťovny nebo pacienta, který uvede požadavky na ubytování a stravování, jež si platí sám. PLP čerpá pacient v době své dovolené. Zdravotní pojišťovna hradí pouze lázeňskou léčbu. Pacient se může v lázních léčit také ambulantně (bez ubytování).

5. Neschválí-li zdravotní pojišťovna komplexní ani příspěvkovou lázeňskou péči, může klient absolvovat pobyt v Lázních Poděbrady jako samoplátce.

Jako samoplátce
Stejně jako dovolenou, hradí si klient sám lázeňské léčebné, relaxační, víkendové i wellness pobyty. Pobytem v lázních však kromě příjemně strávené dovolené v krásném prostředí pečuje zároveň o své zdraví.

1. Léčebné pobyty akciové společnosti Lázně Poděbrady jsou zaměřeny na lázeňskou léčbu i prevenci onemocnění srdce, cév, krevního tlaku, diabetes, pohybového aparátu a obezity. Na základě vstupní prohlídky a podle zdravotního stavu sestaví lázeňský lékař klientovi individuální léčebný plán, obsahující vhodné procedury. Pro objednání lázeňského pobytu není u samoplátců nutné lékařské doporučení, ačkoliv jej léčebný úsek raději doporučuje. Klient si zajišťuje pobyt sám.

2. Relaxační a wellness pobyty akciové společnosti Lázní Poděbrady slouží k odpočinku, načerpání nové energie a regeneraci těla i ducha. Lázně Poděbrady, a.s. mají připravenou rozmanitou nabídku týdenních či víkendových pobytů. Klient si vybírá pobyt z pevně sestavených balíčků obsahujících procedury, které mu vyhovují, a může je čerpat bez zdravotního rizika. Některé pobyty mohou zahrnovat rovněž konzultaci s lázeňským lékařem.

3. Vyberte si svůj pobyt dle svých přání a potřeb …

Těšíme se na Vás v Lázních Poděbrady, a.s.

Hotel Zámeček****,

Hotel Zimní lázně***,

Hotel Libenský***,

Hotel Libuše***,

Hotel G-REX***


Další aktuality

Slavnostní odhalení sochy prof. Milana Šamánka

Všechny aktuality
Máte dotaz?
Dotaz úspěšně odeslán. Brzy Vám odpovíme.