Známá česká herečka paní Iva Janžurová pobývala na přelomu února a března v našich lázních v rámci rekonvalescence po operaci srdce. Ubytována byla v Hotelu Libenský, kde absolvovala klasický léčebný pobyt, který je klientům individuálně nastavován dle jejich aktuálního zdravotního stavu. Lázeňská rekonvalescence proběhla bez jakýchkoli komplikací a paní Janžurová se již pomalu navrací zpět ke své herecké profesi.

Na závěr lázeňského pobytu jsme se paní Janžurové zeptali na její bezprostřední dojmy.

Jak byste zhodnotila pobyt v našich lázních?

Byla jsem poprvé v životě v lázních a dost jsem se bránila, v chmurných představách, tuto zkušenost zažít.   Nakonec jsem se pochlapila, stejně tak jako podstoupit operaci chlopně, a nechala se z nemocnice Na Homolce dovézt rovnou sem, do Poděbrad. Už první dva dny na JIP v G-REXu byly milým překvapením, sestry a především pan primář Mařatka mě hodinu od hodiny přesvědčovali, že jsem v dobrých rukou. Hotel Libenský se vším svým personálem, to už byl jeden mile překvapivý dojem za druhým.

Procedury a všechny jejich profesionálně zdatné lázeňské sestry si získaly můj obdiv a nepředpokládanou úvahu se sem ještě někdy podívat.

Bylo něco, co Vás zde zvlášť potěšilo nebo příjemně překvapilo?

Nečekala jsem, že dokonalým doplňkem léčby je krásné, opečovávané město, kolonáda skýtající klid a parky a pěšiny, pečlivě tvarované keře i jehličnany a staré stromy, které i v tomto bezlistém ročním období skýtají estetický zážitek v pohledu na jejich statná členitá těla. Cesta kolem Labe spojená s prvními procházkami, na kterých jsem si ověřovala svou regeneraci, je také plná uklidňujících dojmů. A krásné domy, které vznikaly asi už v první polovině minulého století a vykazují cit našich předků pro městko-lázeňskou architekturu a jsou nečekaně milým pohledem asi pro všechny pacienty a návštěvníky Poděbrad!

Paní Janžurové přejeme pevné zdraví a vše nejlepší v osobním a profesním životě. Jsme rádi, že byla s pobytem v Poděbradech spokojená.
pá 26. 11. 2021 00:01

Black Friday - sleva 20 %

st 27. 10. 2021 09:00

Pobyt s koncertem Lucie Bílé

út 26. 10. 2021 10:00

Pobyt s koncertem Marie Rottrové

po 27. 9. 2021 09:00

Den srdce se za námi

út 31. 8. 2021 09:00

Přijeďte na Podzimní pobyt

út 10. 8. 2021

Dechovkový festival

Všechny aktuality
Máte dotaz?
Dotaz úspěšně odeslán. Brzy Vám odpovíme.