Výstava Velká válka na frontě a v zázemí — Lázně Poděbrady, a. s.

❤️ Poznejte náš hotel Bellevue Tlapák. Na všechny pobyty s nástupem do 30. 4. 2018 dostanete slevu 15 %. Slevový kód ´´tlapak15´´ ❤️

Výstava Velká válka na frontě a v zázemí v Polabském muzeu v Poděbradech, si vzala za cíl připomenout těžký a mnohdy tragický život v době probíhajícího prvního světového válečného konfliktu, který postihl krutě nejen muže na frontách, ale i civilní obyvatelstvo. Výstava zprostředkovává pomocí sbírkových předmětů, dobových dokumentů a fotografií, z nichž mnohé jsou zapůjčeny z rodinných sbírek, osudy bojujících vojáků na frontě, ve chvílích mimo bojová střetnutí, v zajateckých táborech, lazaretech, ale je zde také věnována významná pozornost osudům civilního obyvatelstva, které trpělo válečným nedostatkem v hlubokém zázemí.

Samostatnou část tvoří výstava zapůjčeného soukromého souboru, dosud nezveřejněných unikátních fotografií, jimiž autor – amatérský fotograf – dokumentoval své válečné nasazení v Itálii a Haliči. Fotografie zachycují mnohá místa nejen zasažena válečným běsněním, ale i momentky z vojenského života, portréty a skupinové fotografie, jak prostých vojáků, tak i důstojníků v časech Velké války.

Otevřeno od 18.6. do 31.10.2014, denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin.

Polabské muzeum Poděbrady

velká válka


smazat Jak vám mohu pomoci?