‼️‼️ZMĚNA MÍSTA‼️‼️

Vážení diváci vzhledem k večernímu koncertu na blízké kolonádě, který by mohl být rušivý pro divadelní představení, přesouváme akci do romantického prostředí klasicistního Glorietu Poděbrady v zahradě evangelické fary. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, vchod do zahrady najdete na Husově ulici.

Omlouváme se, děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás!
Divadelní Spolek Jiří Poděbrady

Radúz a Mahulena
sobota 13. 8. 2022 20:30
Gloriet Poděbrady
Husova 141, Poděbrady

Slavné poetické drama, které Julius Zeyer napsal v roce 1896 na motivy slovenské pohádky, přináší příběh velké lásky magurského prince Radúze a tatranské princezny Mahuleny, příslušníků dvou znepřátelených rodů. Jejich vztah musí odolávat odporu rodičů a překonávat kletby a kouzla. Nedílnou součástí inscenace je nádherná hudba Josefa Suka.

V dnešní době jsme až příliš často obklopeni záští a nenávistí, zlobou, lží a přetvářkou. Proto berte náš pohádkový příběh jako upřímné přesvědčení, že i přes všechna protivenství je naděje na štěstí, spravedlnost a lásku především v našich rukou a srdcích.

Autor: Julius Zeyer
Úprava a režie: Ladislav Langr
Hraje Divadelní Spolek Jiří Poděbrady se speciálním hostem Valérii Zawadskou
Délka představení: 75 min

Ocenění
Léto s divadlem v Krupce 2019
cena Ladislavu Langrovi za dramatickou a režijní úpravu
cena diváka DS Jiří za nejlepší představení přehlídky
čestné uznání Martinu Šípkovi za ztvárnění role Radúze
čestné uznání Terezii Soběslavové za ztvárnění role Mahuleny

Valérie Zawadská se narodila ve Šternberku na Moravě jako druhá dcera rodičů pracujících v zemědělství. Již na základní škole začala recitovat a navštěvovat taneční a pěvecký kroužek, později i divadelní. I na šumperském gymnáziu pokračovala v herectví a recitaci a vyhrála opakovaně v letech 1973–1975 celostátní amatérskou recitační soutěž Wolkerův Prostějov i Neumannovy Poděbrady.

Po maturitě v roce 1977 nebyla přijata na JAMU v Brně, ale získala angažmá v Severomoravském divadle v Šumperku jako elév. O rok později byla ale přijata na DAMU v Praze, kterou v roce 1982 úspěšně dokončila. Následovalo čtyřleté angažmá v Západočeském divadle v Chebu. Následujícího roku přešla do Městských divadel pražských. Zde sama na konci roku 1993 svou působnost ukončila a od té doby je na volné noze.

Během své kariéry se objevila v několika celovečerních filmech jako Rozpuštěný a vypuštěný nebo Snowboarďáci a mnoha televizních inscenacích a seriálech.

Vstupenky

Lázeňští hosté 100 Kč (předprodej v recepcích hotelů Lázně Poděbrady, a.s)
Základní vstupné 150 Kč

Událost pořádá Divadelní spolek Jiří Poděbrady.

Další aktuality

Skvělý Ondřej Vetchý

Letní pobyty s kulturou

Volné pracovní pozice

Jaro je konečně tu

Jarní pobyty se slevou až 4 200 Kč

Akce MDŽ - sleva 15 %

Všechny aktuality
Máte dotaz?
Dotaz úspěšně odeslán. Brzy Vám odpovíme.