Závěrečný koncert účastníků Letního tábora Hudební mládeže Aktualita vydána v st 20. 8. 2014 14:50
Přijďte si užít večer plný hudby a tance.

Závěrečný koncert účastníků Letního tábora Hudební mládeže

21. 8. 2014, 19 hodin, sál KolonádyKoncert je výsledkem desetidenní práce účastníků Letního tábora Hudební mládeže – amatérských a poloamatérských hudebníků ve věku od 14 do 23 let. Součástí tábora je také Dětský hudební tábor, kterého se pod vedením Evy Kleinové účastní děti ve věku od 10 do 14 let. Těšit se můžete i na jejich vystoupení. Starší účastníci se představí v táborovém sboru a orchestru.Sbormistr LT HM Jan Kyjovský řekl k letošnímu repertoáru sboru:

"Na programu sboru budou poutavé skladby odlišných stylů a žánrů - jednotícím prvkem bude téma lásky v různých podobách, které je ve vokální tvorbě velice časté. Vedle sebe se tak například objeví píseň lidová, duchovní, populární, jazzová i gospelová. Cílem sborové dílny je, aby se závěrečné vystoupení stalo nejen zábavou pro posluchače, ale také silným zážitkem pro zpěváky. Písně o lásce si zamilujete!"

Dirigent LT HM Petr Lichnovský k letošnímu repertoáru orchestru:

"Program je sestaven ze skladeb z různých slohových období a z různých žánrů. Tradičně zazní tedy skladby barokní, klasicistní a romantické a v neposlední řadě to budou také díla ovlivněná jazzem a populární hudbou 20. století. Nicméně letos je přece jenom v programu větší zastoupení skladeb od českých autorů, čímž chceme také přispět k Roku české hudby."

Hudební program koncertu doplní vystoupení orientálních tanečnic, které s lektorkou Marcelou Salajkovou připraví Chorovod - tanec v kruhu. Chybět nebude ani krátké představení baletu, který diváky pobaví přímo pro tábor vytvořenou inscenací Popelky na hudbu S. Prokofjeva.


Další aktuality

Slavnostní odhalení sochy prof. Milana Šamánka

Všechny aktuality
Máte dotaz?
Dotaz úspěšně odeslán. Brzy Vám odpovíme.