Srdečně Vás zveme na slavnostní zahájení výstavy obrazů Ivana Exnera. Za účasti autora, k výstavě promluví kurátor PhDr. Michael Zachař a Mgr. Vojtěch Odcházel. Součástí události bude degustace lahodných vín z Kavárny Viola Poděbrady. Výstava potrvá do 30. 1. 2022.

Akademický malíř Ivan Exner (1960) patří již po několik dekád k neopomenutelným autorům domácí výtvarné scény. Jako absolvent Akademie výtvarných umění v Praze v ateliéru profesora Františka Jiroudka pokračuje v tradici malování klasických závěsných obrazů, v nichž se prolíná inspirace českými klasiky a světovou kulturou, od antiky přes renesanci až po art deco. Na sklonku osmdesátých let, v čase zakládání nových uměleckých skupin, založil spolu s přáteli výtvarnou skupinu Tunel. Na jaře roku 1992 vstoupil do znovuobnoveného Spolku výtvarných umělců Mánes, zapojil se aktivně do práce v jeho výboru a od roku 2010 zastával funkci jednatele. Pod vedením Ivana Exnera započal Spolek novou výraznou etapu. Od roku 2015 je pak spolkovým předsedou.

Autorská instalace v Galerii Ludvíka Kuby představí díla starší i nová, přičemž důraz bude kladen zejména na tvorbu souznící s tradicí, uměřeností, prosta odboček jakkoli zajímavých.

Vernisáž Ivan Exner – Obrazy
sobota 6. 11. 2021 16:00
Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady
Kurátor: PhDr. Michael Zachař

vstup zdarma na slavnostní zahájení

Událost pořádají Lázně Poděbrady, a. s. a Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady.

Další aktuality

Degustační večer v restauraci O MASE

Dovolená se slevou až 20 %

Léto v Atriu Letních lázní

Všechny aktuality
Máte dotaz?
Dotaz úspěšně odeslán. Brzy Vám odpovíme.