Podzim v Poděbradech — Lázně Poděbrady, a. s. Poděbradský den srdce
25. září od 13:30

Novinky na podzim 2021

1) Poděbradská Kolonáda

Nádherná lázeňská kolonáda je pýchou Poděbrad. Květinové hodiny, odbíjející trpaslík, funkcionalistická Libenského kolonáda, podzimně zbarvené záhony a stromy, lehký oběd, káva, zákusek nebo romantická večeře… Ani po několika dnech se vám podzimní procházky po kolonádě neomrzí. Většina našich hotelů se nachází přímo zde, tak budete přímo v centru dění.

2) Naše hotely

Provozujeme nejkrásnější hotely v Poděbradech. Chcete bydlet v centrálním hotelu Libenský nebo v propojeném hotelu s bazénem Zimní lázně? Dáte přednost krásnému funkcionalistickému Hotelu Bellevue Tlapák přímo na kolonádě nebo máte raději klidnou atmosféru u Labe v Hotelu Zámeček? Nejvýhodněji a přitom stále přímo na kolonádě můžete být ubytováni v Hotelu Libuše. Po operaci srdce se o Vás postaráme v Hotelu G-REX, s pohybovými problémy Vám pomůžeme v Rehabilitačním centru Máj a pro děti máme Dětskou léčebnu Dr. Filipa.

3) Skvělé výlety

Podzimní výstavy na nedalekém Výstavišti v Lysé nad Labem. Výletní loď Král Jiří, Muzeum Lega, Film Legends Museum, Vyhlídkový vláček, Labyrint na Zámku Loučeň, Vodní svět Kolín, Kutná Hora, Park Mirakulum, ZOO Chleby, Botanicus Ostrá, Přerovský skanzen, Nymburské hradby…

…Poděbrady a okolí nabízí desítky letních zážitků pro každého. Navíc s naší klubovou kartou získáte slevu na spousty atrakcí.

4) Zábava i pro děti

V našich lázních jsou děti vítány. Zajistíme Vám přistýlky, židličky, ohřejeme přesnídávky. V létě si děti mohou užívat fontánu v parku. Určitě budou nadšené z Poděbradského jezera, vyhlídkového vláčku, výletní lodi, Muzea Lega, Muzea Filmových Legend a spousty atraktivních cílů pro výlety v okolí (Park Mirakulum, Kersko, bludiště v Zámku Loučeň nebo skanzen v Přerově nad Labem).

Rodinám s dětmi doporučujeme zejména Hotel Bellevue Tlapák.

5) Skvělá gastronomie

Všechny naše kavárny (Viola, Hodiny a Modrý Salonek) jsou na podzim velmi oblíbené. V Hotelu Bellevue Tlapák funguje italská restaurace Ristorante Pasta & Risotto. Těšíme se, jak Vám u nás bude chutnat.

6) Bazény

Na podzim a v zimě je velmi oblíben náš rehabilitační bazén v Zimních lázních. Během podzimu pro vás chystáme otevřít nový bazén s hvězdnou oblohou v Hotelu Chariclea. Součástí bude také saunový svět, masážní bazén, vířivka a Kneippův chodník.

7) Perfektní dostupnost

Poděbrady mají ze všech českých lázeňských míst nejlepší dostupnost. Leží přímo na vlakové lince mezi Prahou a Kolínem. Autem se k nám z Prahy dostanete po dálnici D11 do hodiny.

8) Kolo, nordic walking, golf…

Díky své rovinaté poloze jsou Poděbrady rájem cyklistů. Velmi oblíbené jsou výlety po cyklostezce nejen podél Labe. Můžete dojet na soutok Labe s Cidlinou, na hradiště Slavníkovců v Libici nad Cidlinounebo se podívat na středověké hradby v Nymburce. Kolo vám rádi uschováme nebo půjčíme v hotelu Zimní lázně nebo Zámeček.

Kromě kola Vám rádi půjčíme i hůlky na Nordic walking. V Poděbradech je také vyhlášené golfové hřiště. Novinkou je hřiště na pétanque u Hotelu Zámeček, v recepci vám rádi půjčíme pétanque koule.

9) Ochutnejte Poděbradku

Neváhej, neváhej, Poděbradku ochutnej. Přírodní minerální voda vytéká z několika pramenů na kolonádě, ale můžete ji ochutnat i přímo v našich hotelech Libenský, Zámeček nebo Bellevue Tlapák.

10) Vyzkoušejte Uhličitou koupel v Poděbradce

Uhličitá koupel je naše hlavní léčebná procedura. Najdete ji ve většině našich pobytů. Na 15 minut Vás ponoříme do teplé minerální vody s velkým množstvím oxidu uhličitého, který Vám doslova rozproudí krev. Uhličitá koupel je účinnou léčebnou procedurou zejména pro osoby s kardiovaskulárními problémy. Nicméně je to velmi příjemný relaxační zážitek pro každého, zvláště v našich moderně zrekonstruovaných Letních lázních.

11) Masáže, koupele, zábaly…

Kromě uhličité koupele nabízíme i další klasické wellness procedury - masáže, koupele nebo zábaly. Koukněte se na naše zvýhodněné balíčkové pobyty nebo si sestavte pobyt přímo na míru.

12) Nejen na srdce

Poděbrady jsou vyhlášené sloganem Na srdce jsou Poděbrady. Zaměřujeme se také na děti, provozujeme Dětskou léčebnu Dr. Filipa zaměřenou na obezitu nebo Léčebné centrum Máj pro klienty s pohybovými problémy. Stále více lidí k nám ale jezdí na wellness a rekondiční pobyty.

13) Kultura

Na podzim se můžete těšit zejména na taneční večery s kapelou K-music a úterý a čtvrteční taneční odpoledne v Kavárně Hodiny.

Těšit se můžete také do naší Galerie Ludvíka Kuby (GALK), kde mají naši klienti vstup zdarma. Do 31. října zde probíhá krásná výstava Adama Kašpara. 7. listopadu bude mít vernisáž výstava Ivana Exnera.

14) Výhodná cena s naší klubovou kartou

Staňte se členem našeho klubu a získáte zajímavé slevy nejen na naše služby, ale i na atrakce v Poděbradech a okolí. Získáte ji v našich recepcích nebo registrací online. Členové klubu mají zaručeny nejnižší ceny našich pobytů a procedur, získají také slevy v našich restauracích, kavárnách a u našich partnerů.

15) Lázeňské oplatky

Ochutnejte naše křehké tradiční lázeňské oplatky, které jsou nejen oblíbeným dárkem z cest, ale také jsou skvělé ke kávě nebo čaji. Přijeďte ochutnat ty naše. Zakoupíte je v našich hotelových recepcích ve dvou příchutích, oříšková a čokoládová.

16) Dárkový poukaz

Lázeňský pobyt můžete věnovat svým blízkým jako dárek. Můžete věnovat dárkový poukaz na konkrétní termín, ale i bez konkrétního termínu pobytu. Pokud spěcháte, můžete během chvilky objednat dárkový poukaz na hodnotu a zaplatit platební kartou.

17) Historie

Už Vlasta Burian jako Hrdinný kapitán Korkorán žádal koupele v Poděbradech. Nejprve dostal „6 lístků do žižkovskejch lázní a ještě na čtvrtek, když jsou tam ženský, a to ho tam nepustili“.

Nakonec se ale do Lázní Poděbrady dostal, stejně jako statisíce slavných i obyčejných hostů. Lázně Poděbrady byly založeny v roce 1908 a jejich historie je pozoruhodná.

18) Zdraví a bezpečnost

Jako lázeňské zařízení musíme splňovat přísná hygienická nařízení. Přečtěte si o našich bezpečnostních a hygienických opatřeních.

19) Spolehlivost

Jsme stabilní (ocenění Czech Stability Award 2017) akciová společnost se 113 letou historií, nejsme cestovní kancelář, ale přímý poskytovatel ubytovacích, stravovacích, wellness a léčebných služeb. Při objednávce přímo u nás máte 100 % jistotu, že u nás o své peníze nepřijdete, ani kdyby se epidemiologická situace zhoršila.

20) Pobyty pro každého

Těšíme se na vás v Poděbradech, zkuste objednat některý z našich pobytů zde. Pokud si chcete pobyt poskládat sami, můžete přijet na Pobyt šitý na míru.

Máte dotaz?
Dotaz úspěšně odeslán. Brzy Vám odpovíme.